Fotbal intern Tănase l-a enervat pe Becali.
Data publicarii: Joi 29 Iulie 2021, 19:21
Data actualizarii: Joi 29 Iulie 2021, 19:38

FCSB, meci dezastruos în Armenia, cu Karagandy

FCSB a fost eliminată din Europa Conference League, după ce a fost învinsă de Karagandy, cu scorul de 5-3, la loviturile de departajare, joi, în manşa secundă a turului al doilea preliminar, pe Stadionul ''Vazghen Sargsian'' din Erevan, într-un meci în care echipa kazahă s-a impus şi după prelungiri, cu 2-1 (1-0, 2-1).

FCSB a câştigat cu 1-0 meciul din prima manşă, pe Arena Naţională, însă din acest sezon nu mai este valabilă regula dublării golurilor marcate în deplasare, la scor egal la finalul partidei retur urmând să se dispute prelungiri, iar dacă egalitatea persistă să se execute lovituri de departajare.

Preferatul lui Becali, Florin Tănase, a avut o evoluție neconcludentă și a fost înlocuit în minutul 88 cu Cristi Dumitru. Ce l-a deranjat pe omul de afaceri din fruntea roș-albaștrilor?

Becali l-a analizat pe fostul jucător de la Viitorul mai ales din punct de vedere al atitudinii.

"Nu mai alerga deloc Tănase, nu îi mai ardea deloc, nu a contat deloc. Nu îi convenea nimic, stătea pe teren. Pe la mijloc aveam o minge, era minutul 92, eram calificați, a pierdut o minge pe la mijlocul terenului, măcar dă tare în ea să iasă în aut", a declarat Becali, la Digi Sport, imediat după finalul partidei din Armenia.