Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 15 Octombrie 2017, 16:40
Data actualizarii: Duminica 15 Octombrie 2017, 17:33

Cel mai aprins duel din acest weekend in fotbalul romanesc a fost la Timisoara, in liga a doua.

ASU Poli Timisoara 2-1 UTA /  Gazdele spera la promovarea in liga 1, insa aveau de recuperat 10 puncte fata de ocupantele primelor doua locuri. Astfel, derby-ul cu UTA devenea extrem de important! De partea cealalta, UTA incerca sa iasa din zona periculoasa, fiind pe locul 16 dupa 11 etape in care a castigat doar 2 partide.

ASU Poli Timisoara a inceput tare partida, Predescu reusind sa marcheze inca din minutul 2. In minutul 9, Asani a egalat cu un sut din afara careului. Imediat dupa pauza a venit o bataie pe teren intre Mera si Curtuius, ambii jucatori fiind eliminati! Predescu a reusit apoi dubla in minutul 62.

La pauza au avut loc insa incidente grave intre suporteri - fanii celor de la UTA au reusit sa ajunga intr-un sector al suporterilor gazdelor si a inceput o bataie generala, oprita tarziu de fortele de ordine. Repriza a inceput cu cateva minute intarziere din cauza acestor incidente.

Sursa foto: Digi Sport