Data publicarii: Vineri 02 Aprilie 2010, 16:26
Data actualizarii: Vineri 02 Aprilie 2010, 16:26

Infrangere pentru singurul roman ramas in Europa League!

Grozav a debutat in Europa, dar a fost batut de un atacant cu adevarat grozav, van Nistelrooy.

Echipa care o elimina pe Panathinaikos in turul trecut din Europa League, dupa ce castiga cu 3-1 la Atena, Standard a fost gata sa dea lovitura si pe stadionul pe care se va juca finala Europa League in acest sezon.

Mbokani a deschis scorul pentru fosta echipa a lui Boloni in minutul 30 al meciului. Hamburg a egalat din penalty 10 minute mai tarziu, printr-un gol reusit de Petric, golgeterul echipei.

Van Nistelrooy a marcat golul victoriei pentru nemti, in minutul 45, pentru ca in minutul 75 romanul Grozav sa intre la Standard, insa fara reusite prea mari.

Hamburg 0-1 Standard, min 30: Mbokani
Hamburg 1-1 Standard, min 40: Petric (pen.)
Hamburg 2-1 Standard, min 45: van Nistelrooy
Hamburg 2-1 Standard, min 75: A intrat romanul Grozav

ECHIPELE DE START:

HAMBURG: 1 Frank Rost, 5 Joris Mathijsen, 6 Dennis Aogo, 8 Zé Roberto, 10 Mladen Petric, 14 David Jarolím, 17 Jerome Boateng, 20 Guy Demel, 21 Jonathan Pitroipa, 22 Ruud van Nistelrooy, 35 Tunay Torun.

REZERVE: 12 Wolfgang Hesl, 3 David Rozehnal, 9 José Paolo Guerrero, 13 Robert Tesche, 15 Piotr Trochowski, 16 Marcus Berg, 25 Tomás Rincón.

Antrenor: Bruno Labbadia

STANDARD LIEGE: 38 Sinan Bolat, 2 Reginal Goreux, 3 Victor Ramos, 9 Dieudonné Mbokani, 10 Igor De Camargo, 17 Marcos Camozzato, 22 Eliaquim Mangala, 23 Milan Jovanovic, 28 Axel Witsel, 33 Mehdi Carcela-González, 55 Sebastien Pocognoli.

REZERVE: 1 Kristof Van Hout, 5 Felipe, 7 Wilfried Dalmat, 11 Grégory Dufer, 20 Moussa Traore, 25 Rami Gershon, 77 Gheorghe Grozav.