Jeff Kenna, St. Patrick's: "Calificarea Stelei este decisa"

Jeff Kenna Saint Patrick s Athletic Steaua Europa League
Data publicarii: Joi 20 August 2009, 23:54
Data actualizarii: Joi 20 August 2009, 23:56

Antrenorul Saint Patrick's Athletic, Jeff Kenna, a declarat, joi seara, ca formatia irlandeza a jucat cat a putut de bine in meciul cu Steaua, pierdut cu scorul de 0-3, in prima mansa a play-off-ului Ligii Europa, insa stelistii formeaza o echipa de top si calificarea este deja decisa.

"Nu am de ce sa ma plang dupa acest meci, am pierdut in fata unei echipe foarte bune. Speram sa nu primim trei goluri, ar fi fost un joc mai interesant la Dublin. Am avut si noroc, puteau fi mai multe goluri, insa am ratat si noi cateva oportunitati bune. Imi pare rau de ultimul gol primit. Se poate sa fi avut si un penalti noi, iar daca nu a fost penalti, trebuia sa fie macar lovitura libera. Nu este o rusine pentru noi, cred ca este decisa calificarea. Noi am jucat cat am putut de bine, dar Steaua este o echipa de top. Stiam ca ne va fi greu in aceasta faza a competitiei. La pauza am vorbit cu baietii, am incercat sa pastram scorul de 0-0, macar primele 20 de minute, dar nu s-a intamplat asa. Speram ca in meciul retur sa intram in joc mai mult si sa reusim sa inscriem", a declarat Kenna.

Kenna a mentionat ca a fost o atmosfera ciudata fara spectatori si a mentionat ca pentru el a fost primul meu meci in asemenea conditii.

Echipa Steaua Bucuresti a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul 3-0 (0-0), formatia irlandeza Saint Patrick's Athletic, in prima mansa a play-off-ului Ligii Europa.