Rezultat INCREDIBIL azi, in Cupa Romaniei! UTA si-a ZDROBIT adversara. Cat s-a terminat meciul

Cupa Romaniei Cupa Romaniei
Data publicarii: Marti 08 Septembrie 2015, 19:15
Data actualizarii: Marti 08 Septembrie 2015, 19:16

S-au jucat deja 4 meciuri din turul 5 al Cupei Romaniei! UTA Batrana Doamna, nou-promovata in B, a facut scorul acestei faze a competitiei.

Aradul a batut cu 9-0 in meciul cu Metalul Resita. A fost show total! Petre a facut hat-trick-ul, iar Lazar a marcat o dubla pentru UTA in fata unei echipe cu probleme financiare grave.

Si Viitorul 2 s-a calificat spectaculos in saisprezecimile Cupei. Pustii de la echipa secunda a lui Hagi au batut cu 5-2 in derby-ul zonal cu Delta Tulcea. Ene, de 3 ori, Vana si Coman au marcat pentru Viitorul 2. CSM Ramnicu Valcea merge si ea mai departe dupa 2-1 cu Gaz Metan. Mediasul a condus pana in minutul 89, apoi Staicu si Piscanu au intors rezultatul.

Bucovina Pojorata s-a calificat din oficiu dupa retragerea luii FCM Dorohoi.

Thrillerul turului 5 a fost Afumati - Academica Clinceni. S-a terminat 1-1 in 90 de minute, apoi 2-2 dupa prelungiri, inainte ca Academica sa se impuna la penalty-uri.