VIDEO Scene incredibile în Finlanda! Arbitrul a oprit partida pentru a permite utilajelor să dea zăpada de pe teren

HJK Helsinki Aberdeen Conference League Conference League
Data publicarii: Joi 30 Noiembrie 2023, 23:27
Data actualizarii: Joi 30 Noiembrie 2023, 23:41

Aberdeen și HJK Helsinki s-au confruntat în grupele UEFA Conference League.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după ce gazdele au avut avantaj de două goluri, după 33 de minute. Oaspeții au revenit, după reușitele lui MacDonald și Duk.

În urma acestui rezultat, Aberdeen a rămas pe locul trei în grupa G, cu trei puncte, în timp ce HJK este pe ultima poziție, cu două puncte, ambele echipe neavând șanse de calificare.

Secvențe incredibile în timpul partidei

La scorul de 2-1, arbitrul a oprit meciul pentru câteva minute, după ce fanii lui Aberdeen au început să arunce cu bulgări de zăpadă în portarul gazdelor.

În minutul 76 a avut loc un nou moment neașteptat. Arbitrul le-a cerut jucătorilor să iasă de pe teren, pentru a permite utilajelor specializate să îndepărteze zăpada de pe gazon.