FOTO ȘI VIDEO S-a 'făcut' polonez după golul marcat de Lewandowski. Ce s-a întâmplat cu suporterul arab la scurt timp după apariția acestor imagini

Robert Lewandowski Campionatul Mondial de Fotbal Campionatul Mondial Qatar 2022 Polonia CM 2022
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 28 Noiembrie 2022, 10:58
Data actualizarii: Luni 28 Noiembrie 2022, 11:24

Polonia s-a impus sâmbătă, la Campionatul Mondial din Qatar, scor 2-0 cu Arabia Saudită, într-un meci contând pentru etapa a doua din Grupa C.

Polonezii au reuşit prima lor victorie la turneul din Qatar, după remiza cu Mexic (0-0), prin golurile marcate de Piotr Zielinski (minutul 39) și Robert Lewandowski (minutul 82), în timp ce saudiţii avut şansa de a reveni în meci, dar au

Polonia a învins pentru a cincea oară Arabia Saudită în tot atâtea meciuri, precedentele cinci întâlniri fiind amicale, toate în Arabia Saudită.

Ultimele partide din grupă se vor juca pe 30 noiembrie, Polonia - Argentina (Stadium 974 - Doha, 21:00) şi Arabia Saudită - Mexic (Lusail Stadium - Al Daayen, 21:00).

Clasament

1. Polonia 4 puncte

2. Argentina 3 puncte

3. Arabia Saudită 3 puncte

4. Mexic 1 punct

În timpul partidei, un suporter arab a fost surprins într-o ipostază virală, dându-și tricoul Arabiei Saudite jos pentru cel cu Polonia și bucurându-se fără limite la golul marcat de Robert Lewandowski.

La câteva zile după apariția pe rețelele de socializare ale imaginilor, fanul înfocat a avut parte de o mare surpriză și s-a întâlnit chiar cu starul polonez, imaginea fiind publicată de Lewandowski.