SUA, in optimi dupa un final DRAMATIC! SUA 1-0 Algeria! Vezi golul lui Donovan din min 91

CM 2010
Data publicarii: Miercuri 23 Iunie 2010, 18:51
Data actualizarii: Miercuri 23 Iunie 2010, 19:08

CLICK AICI PENTRU REZUMAT!

Nebunie de meci intre America si Algeria! Americanii au terminat primii in grupa cu Anglia, dupa ce in minutul 90 nici nu reuseau sa se califice din grupa.

America a avut un gol anulat pe nedrept in minutul 20, cand Dempsey a marcat insa asistenul a aratat offside.

Golul care a declansat nebunia a fost dat in minutul 91 de Landon Donovan, care a reusit sa califice America in optimile mondialului.

Echipele de start:

SUA: Howard, Bocanegra, Bradley, Cherundolo, Dempsey, Gomez, Donovan, Bornstein, Demerit, Altidore, Edu

Algeria: Mbolhi, Bougherra, Belhadj, Yahia, Halliche, Lacen, Lacen, Djebbour, Matmour, Ziani, Yebda, Kadir

Min 92. Yahia e eliminat de arbitru.
Min 91. GOOOL AMERICA! Donovan califica America in optimi in prelungiri!
Min 80.
Sut Dempsey din lovitura libera de la 23 de metri, respinge portarul Algeriei.
Min 69.
Ziani rateaza poarta din 20 de metri
Min 56.
Ocazie incredibila pentru Dempsey. A sutat in bara din 12 metri, mingea i-a reveni in unghi si cu coltul gol a tras peste poarta.
Min 50.
Halliche trage pe langa poarta.
Min 37.
Matmour trimite o torpila de la 30 de metri, Howard respinge in corner.
Min 36.
Altidore trimite din 6 metri peste poarta.
Min 33.
Dempsey rateaza din 9 metri. A trimis pe langa poarta.
Min 20.
Dempsey marcheaza, dar golul e anulat pe motiv de offside.
Min 6.
Anglia riposteaza . Dempsey suteaza de la distanta, portarul Mbolhi respinge in corner.