Răzvan Lucescu s-a calificat în turul următor din Conference League, dar are în față un adversar dificil

Razvan Lucescu PAOK Salonic Campionate externe
Data publicarii: Joi 03 August 2023, 23:24
Data actualizarii: Joi 03 August 2023, 23:25

Răzvan Lucescu a obținut calificarea în faza următoare din UEFA Conference League. PAOK Salonic nu a avut probleme în Israel.

Beitar Ierusalim - PAOK Salonic s-a încheiat cu victoria echipei lui Răzvan Lucescu, scor 4-1, în condițiile în care grecii au rămas cu un om în minus încă din minutul 40, de la scorul de 1-0.

Răzvan Lucescu s-a calificat în următorul tur din Conference League

PAOK a deschis scorul cu un autogol și a dus scorul la 2-0 prin Thomas.

Gazdele au sperat prin reușita lui Friday, iar echipa lui Răzvan Lucescu a fost în avantaj până în prelungirile partidei, când a reușit să marcheze de încă două ori.

Echipa lui Răzvan Lucescu va avea parte de un adversar dificil în următoarea rundă din Conference League. Se va duela în dublă manșă cu croații de la Hajduk Split.

În echipa gazdelor, moldoveanul Ion Nicolaescu a început meciul ca titular, dar a fost schimbat la pauză.