GOLURI ISTORICE! Asta e singurul meci in care s-a marcat de doua ori dupa minutul 110!!

Anorthosis Famagusta Campionate externe
Data publicarii: Miercuri 27 Aprilie 2011, 18:43
Data actualizarii: Miercuri 27 Aprilie 2011, 18:43

V-ati intrebat vreodata care sunt cele mai TARZII goluri inscrise intr-un meci de fotbal?

Meciul dintre Arsenal si Liverpool in care s-au marcat doua goluri in minutul 97 si 102 nu e NIMIC fata de aceste partide.

1. Anderson, acum la Manchester United, in 2005 a marcat in minutul 106 pentru Gremio cu Nautico. Echipa sa juca in 7 oameni.

2. In 2004, intr-un meci jucat in Grecia, intre Anorthosis si Apollon, un penalty acordat in minutul 90 pentru Anorthosis a facut ca fanii sa invadeze terenul si jucatorii sa plece la vestiare. Arbitrul a restabilit ordinea si a acordat 30 de minute de prelungiri. Penaltyul a fost ratat, dar s-au marcat 2 goluri in prelungiri, dupa minutul 110. Meciul s-a terminat 1-1.