Dramă pentru Marius Șumudică în meciul cu penultima clasată din Turcia

Marius Sumudica Gaziantep Campionate externe Marius Șumudică, antrenor Gaziantep
Data publicarii: Vineri 05 Ianuarie 2024, 18:41
Data actualizarii: Vineri 05 Ianuarie 2024, 18:41

Gaziantep, echipa pregătită de Marius Șumudică (52 de ani), a remizat dramatic pe teren propriu cu penultima clasată, Pendikspor, scor 2-2.

Denis Drăguș a fost cel care a deschis scorul în minutul 12 al partidei, după ce a reluat din prima, de lângă un adversar, o minge centrată în careu de Mustafa Eskihellac și a ajuns la a șaptea reușită în acest sezon în Superliga Turciei.

Dramă pentru Marius Șumudică! Echipa sa, egalată pe finalul partidei

În partea secundă, în minutul 49, echipa lui Marius Șumudică a dus scorul la 2-0 prin Ogun Ozcicek, care a punctat din assist-ul lui Alexandru Maxim, dar Gaziantep nu a putut încheia meciul în avantaj.

Pendikspor a restabilit egalitatea cu două goluri marcate în minutele 77 și 80, astfel că Gaziantep a pierdut două puncte importante în lupta pentru evitarea retrogradării.

După acest rezultat, Gaziantep rămâne în afara zonei periculoase din Turcia, pe locul 12, cu 20 de puncte, la trei puncte distanță de locurile retrogradabile.

În următoarea etapă, Gaziantep va juca în deplasare împotriva celor de la Hatayspor, una dintre echipele care se luptă pentru evitarea retrogradării în Turcia.