SHOW FANTASTIC intre Tyson si Roy Jones Jr.! MECI MONDIAL la revenirea lui Mike dupa 15 ani: EGALITATE! Tyson: "Trebuia sa castig!"

Data publicarii: Duminica 29 Noiembrie 2020, 03:00
Data actualizarii: Duminica 29 Noiembrie 2020, 08:04

Tyson s-a intors in ring: asteptarea de 15 ani a meritat! A fost super show intre el si Roy Jones Jr. in Los Angeles!

08:00 Cateva dintre cele mai frumoase lovituri ale meciului:

• SHOW FANTASTIC intre Tyson si Roy Jones Jr.! MECI MONDIAL la revenirea lui Mike dupa 15 ani: EGALITATE! VIDEO IMEDIAT pe www.sport.ro

07:58 Snoop Dogg n-a fost impresionat: "Parca sunt doi unchi de-ai mei care se bat in fata unui gratar!" :))

07:55: Tyson, reactie geniala: De ce-l intrebati numai pe el cum se simte? De fundu' meu nu va pasa? :))

07:52: Tyson: Trebuie s-o facem din nou, Roy!
Fata lui Jones spune totul. :))

07: 34: Primele reactii ale celor doi pugilisti!

Roy Jones Jr: Ma doare totul! Imi convine egalul! Omul e atat de puternic!
Tyson: Cred ca am castigat meciul, dar sunt multumit cu egalul!

07:28 Meci superb intre Tyson si Roy Jones Jr! Decizia arbitrilor: EGALITATE!

06:23 Mai sunt cateva minute pana la socul Tyson vs Roy Jones Jr!

06:05 Nate Robinson e facut KO in repriza a doua de Jake Paul, un Youtuber! Robinson e fost jucator de NBA, de 3 ori campion al comcursului de slam dunk!

05:45 Badou Jack il bate la puncte, prin decizie unanima, pe McKernan!

05:00 In primul meci al galei din LA, Ortiz l-a batut prin KO pe Segawa in repriza a 7-a.

4:08 Ronaldinho are un favorit clar in supermeciul din aceasta dimineata! :)

4:05 Buna dimineata! Va multumim ca sunteti pe PRO TV si www.sport.ro! Ne pregatim sa incepem ziua in forta! Azi se BATE TYSON! Aici sunt toate meciurile din supergala de la Los Angeles!

_________________________________________________________________________________________

Legendele boxului Mike Tyson (54 de ani) si Roy Jones Jr. (51 de ani) se vor lupta intr-un meci demonstrativ cu un set de reguli unice. Cei doi nu vor purta casti de protectie, dar vor avea niste manusi mult mai mari fata de cele obisnuite din box. In cazul in care unul dintre boxeri este taiat, lupta se termina.

Cei doi s-au cantarit vineri seara, iar Tyson are cu 4,7 kg mai mult decat adversarul sau. Roy Jones cantareste 95,2 kg, iar Mike 99,9 kg. Asta inseamna ca Tyson este mai usor decat era in lupta pentru titlul de la grea impotriva lui Trevor Berbick.

Fostul campion mondial, Roy Jones, este abia peste limita de greutate, dar asta nu ne mira avand in vedere ca el si-a inceput cariera la categoria mijlocie.

Dupa cantarul oficial, cel mai tanar campion la categoria grea a facut declaratii de lupta impotriva lui Jones, asta dupa ce in urma cu cateva zile, Tyson s-a filmat mancand un tort de ciocolata in forma capului adversarului sau.

"Daca voi alerga, o voi face mereu inspre el. Ii vor arunca pumni si voi face tot ce tine de mine", a spus Tyson.