Data publicarii: Sambata 31 Octombrie 2009, 21:35
Data actualizarii: Sambata 31 Octombrie 2009, 21:53

Chelsea este pe primul loc in Anglia dupa ce a invins a doua oara cu 4-0 pe Bolton in doar 4 zile. Lampard, Drogba si Deco au fost eroii lui Chelsea, care are un start de sezon excelent: 9 victorii si doua infrangeri.

Bolton a rezistat eroic timp de 45 de minute. Numai interventiile senzationale ale portarului lui Bolton, Jussi Jaaskelainen, au facut ca scorul sa ramana 0-0. Cu cateva secunde inainte de finalul primei reprize, Drogba a scos un penalty pe care Lampard l-a  executat cu sange rece.

Deco a marit avantajul in minutul 61 la capatul unui contraatac ca la carte. Nervii au cedat, iar cu cateva minute inainte de final, Knight si-a bagat mingea in proprie poarta. Lovitura de gratie a fost data de Drogba in ultimul minut de joc, dupa o pasa a lui Lampard. Ivorianul a semnat astfel al 11-lea gol in acest sezon.