Moment SENZATIONAL pentru Gerrard! Ce a facut dupa ce a ratat un penalty in minutul 79 al meciului cu QPR

Anglia
Data publicarii: Sambata 02 Mai 2015, 19:28
Data actualizarii: Sambata 02 Mai 2015, 19:31

Steven Gerrard mai are de jucat 270 de minute in tricoul lui Liverpool. Azi, cu QPR, le-a aratat fanilor DE CE le va fi dor rau de el dupa transferul in Statele Unite, la LA Galaxy.

Liverpool a castigat greu cu QPR, 2-1. Golul victoriei a fost marcat de Gerrard in minutul 87, dupa o centrare perfecta a lui Coutinho. Capitanul lui Liverpool a inscris la 8 minute dupa ce ratase un penalty si s-a bucurat ca si cum ar fi fost primul sau gol pe Anfield!

Dupa 2-1 cu QPR, Liverpool e pe 5 in Premier League, departe de Liga, dar in prim-plan pentru locul de Europa League, pentru care se bate cu Tottenham si Southampton.