Data publicarii: Luni 10 August 2009, 08:25
Data actualizarii: Luni 10 August 2009, 08:53

La ultimul meci din turneul din America Real Madrid a facut spectacol 3-0 cu DC United in direct la Sport.ro!

La meciul 991 transmis live pe www.sport.ro Real Madrid a facut show cu vedetele de 252 de milioane de euro in prim plan! 75.000 de oameni s-au strans pe stadionul din Landover, Maryland pentru a-i vedea la treaba pe Kaka si Cristiano Ronaldo!

Higuain si Robben au fost insa cei care au facut tot meciul! Rezerva lui C. Ronaldo,  Robben a schimbat fata echipei lui Manuel Pellegrini si a facut show in repriza a doua cand el si Higuain au marcat 3 goluri in 12 minute. Jucatorii celor doua echipe au tinut la inceptul meciului un moment de reculegere pentru Daniel Jarque - capitanul lui Espanyol care a murit sambata seara.