Data publicarii: Miercuri 07 Ianuarie 2009, 10:19
Data actualizarii: Miercuri 07 Ianuarie 2009, 12:44

David Beckham a declarat ca este satisfacut de debutul sau la Milan, in partida amicala de la Dubai, impotriva lui Hamburg, in care englezul a jucat o repriza.

"Sunt foarte fericit dupa prima mea partida jucata in tricoul lui Milan. Sunt satisfacut de jocul meu.Ma simt putin obosit, dar este normal dupa atatea zile de pregatire intensa.

Colegii mei sunt fotbalisti extraordinari si este foarte usor sa joci alaturi de ei, deoarece te pun mereu in cele mai bune situatii. Sunt pregatit sa debutez si in campionat", a spus Beckham.

David Beckham a fost titular si a jucat o repriza, fiind inlocuit la pauza de Mathieu Flamini. AC Milan a castigat meciul cu scorul de 5-4, dupa executarea loviturilor de departajare.

La finalul celor 90 de minute, scorul era egal 1-1, golul milanezilor fiind marcat de Ronaldinho '63 (penalti), in timp ce pentru SV Hamburg a inscris Benjamin '68.

La loviturile de departajare, pentru AC Milan au marcat: Ronaldinho, Sevcenko, Inzaghi si Flamini, in timp ce pentru nemti au inscris: Petrici, Olici si Demel.

Antrenorul Carlo Ancelotti a optat pentru un sistem 4-3-1-2.

Dida - Zambrotta, Maldini, Kaladze, Jankulovski - Beckham, Pirlo, Ambrosini - Ronaldinho - Pato, Shevchenko.

Hamburg: Hesl; Demel, Reinhardt, Mathijsen, Aogo; Jarolim, Alex Silva; Trochowski, Jansen, Olic; Guerrero.

Min90: Finalul meciului 1-1 si meciul merge in prelungiri.
Min88: Ronaldinho termina cu un sut peste poarta una din ultimele actiuni ale Milanului
Min86: Intrat in repriza a doua, Petric suteaza putin pe langa poarta Milanului
Min80: Hamburg e aproape de al doilea gol prin Olic si Thiago Neves
Min67: Hamburg egaleaza prin C Benjamin
Min 61: Gol Ronaldinho din penalty

Min51: Shevchenko termina cu sut o faza periculoasa!
Min46: Incepe repriza a doua: Beckham si Pirlo ies, intra Flamini si Inzaghi
Min45: Prima repriza a amicalului din Dubai se termina cu Hamburg in atac.
Min43: Pato suteaza, Hesl respinge fara probleme
Min42: Ronaldinho cade la marginea careului, arbitrul lasa jocul liber
Min36: Olic patrunde, dar este oprit de Maldini, care primeste galben
Min33: Dida respinge inca un sut: Guerero suteaza de la 20 de metri, milanezul pareaza!
Min21: Milan ataca prin Ronaldinho, brazilianul centreaza, dar Reinhardt respinge
Min19: Hamburg riposteaza prin Jensen, Dida respinge cu pumnii!
Min: 12: Pasa a lui Ronaldinho catre Pato, prea lunga sa fie ajunsa de noul pusti minune al Milanului
Min 1: Prima ocazie a Milanului este irosita de brazilianul Pato