Victorie dupa 18 ani: Deportivo 1-3 Real! Dubla Benzema si un calcai de GENIU al lui Guti! VIDEO

Deportivo La Coruna Real Madrid Spania
Data publicarii: Sambata 30 Ianuarie 2010, 22:47
Data actualizarii: Duminica 31 Ianuarie 2010, 00:54

De 18 ani Real Madrid nu mai reusise sa bata in deplasare cu Deportivo la Coruna!

Fara Cristiano Ronaldo, suspendat, dar cu Raul, Kaka si Benzema titulari, Real Madrid a deschis scorul in fata lui Deportivo din minutul 13, cand Granero a marcat cu un cap din 6 metri la coltul lung.

In minutul 40, Benzem a dus scorul la 2-0, dupa un calcai de GENIU al lui Guti. Deportivo s-a trezit abia in minutul 87, cand a marcat din penalty prin Riki, insa Real si-a asigurat victoria in primul minut de prelungiri, prin acelasi Benzema, care a marcat cu un sut din interiorul careului, de la 11 metri.

Deportivo: Aranzubia; Laure, Colotto, Lopo, Manuel Pablo; Juca, Antonio Tomás, Juan Rodríguez, Pablo Álvarez, Valerón; Adrián

Real Madrid: Casillas; Arbeloa, Sergio Ramos, Albiol, Marcelo; Xabi Alonso, Granero, Guti, Kaká, Benzema, Raúl

LiveText

Min 1. A inceput partida.
Min 2. Kaka are probleme, acuza o durere. Meciul este intrerupt pentru cateva momente.
Min 3. Centrare periculoasa pe poarta Realului, Albiol respinge de acolo.
Min 3. Real pleaca pe contra atac, Kaka intra in careu cu mingea, suteaza de la 10 metri, balonul e respins in corner.
Min 4. Sergio Ramos centreaza slab, mingea e recuperata de Deportivo, dar contraatacul lor e blocat rapid.
Min 5. Xabi Alonso trage puternic plasat de la 22 de metri pe centrul portii, portarul Aranzubia retine.
Min 6. Bomba Benzema de la marginea careului, Aranzubia respinge.
Min 10. Marcelo centreaza pentru Guti, dar mingea e respinsa de la marginea careului de apararea lui Deportivo.
Min 13. 0-1 GOL REAL! Granero deschide scorul cu capul de la 6 metri, la coltul lung!
Min 16. Sergio Ramos centreaza de pe flancul drept, Benzema trece pe langa minge in careu.
Min 19. Benzema intra in careu, centreaza pentru Raul, care nu ajunge la timp sa reia spre poarta
Min 21. Ratare incredibila a lui Raul! Aflat singur la 7 metri de poarta, a sutat pe centrul portii, de unde Aranzubia a respins in corner.
Min 23. Juan Rodríguez trage din coltul careului mare peste poarta lui Casillas.
Min 25. Kaka centreaza de pe flancul drept, Benzema trage peste poarta din 11 metri.
Min 29. Lovitura libera pentru Real Madrid de la 23 de metri, Guti trage slab pe sub zid, iar portarul lui Deportivo retine.
Min 36. Arbeloa trage de la 20 de metri mult peste poarta lui Deportivo.
Min 39. Juan Rodríguez de la Deportivo intra in careul Realului, dar nu reuseste sa traga pe poarta lui Casillas.
Min 40. 0-2 GOL REAL! Benzema marcheaza dupa o pasa sezationala a lui Guti cu calcaiul!
Final de repriza!
Min 45. A inceput repriza secunda!
Min 47. Sut Kaka din interiorul careului, apara portarul lui Deportivo.
Min 54. Kaka trage de la 12 metri la coltul lung pe langa poarta.
Min 56. Juan Rodríguez trage de la peste 20 de metri, peste poarta lui Casillas.
Min 58. Inca un sut al lui Juan Rodríguez de la distanta, aparat de Casillas.
Min 63. Pablo Álvarez trage din interiorul careului lui Casillas, aproape paralel cu poarta.
Min 76. Benzema a cazut in careul lui Deportivo, a cerut penalty, insa intre timp asistentul a semnalizat offside.
Min 80. Raul este schimbat cu Drenthe.
Min 83. Lovitura libera pentru Real de la 30 de metri, Guti centreaza direct in bratele portarului lui Deportivo.
Min 84. Adrian trage la coltul lung, peste poarta.
Min 87. 1-2 GOL DEPORTIVO! Riki marcheaza din penalty!
Min 91. 1-3 GOL REAL! Benzema marcheaza in prelungirile meciului cu un sut de la 11 metri!