Final de cosmar: Steaua 3-4 Wisla! Dubla Alibec, gol Tamas! Florin Tanase a revenit pe teren! VEZI GOLURILE

Superliga
Data publicarii: Marti 31 Ianuarie 2017, 16:32
Data actualizarii: Marti 31 Ianuarie 2017, 18:27

Steaua a scapat victoria printre degete, in ultimul amical inainte de reluarea campionatului.

STEAUA 3-4 WISLA | FINAL de meci de cosmar pentru Steaua, cu doua goluri primite in minutele 89 si 90+1. Apararea s-a relaxat, iar Steaua a "reusit" performanta de a pierde meciul, dupa ce in minutul 70 conducea cu 3-1.

Min 73 - GOOL WISLA | Polonezii revin in meci cu un gol inscrie de Popovic.

Min 70 - Inca o veste buna in tabara Stelei - Florin Tanase a revenit pe teren, dupa o pauza de patru luni. Tanase i-a luat locul lui De Amorim. Joaca mijlocas stanga.

Min 65 - Interventie de senzatie a lui Nita, la un sut din 10 metri. Steaua se indreapta spre a doua victorie in 5 meciuri amicale.

Min 53 - GOOL ALIBEC | Minunata executia lui Alibec, dupa o minge primita in marginea careului. Atacantul Stelei a preluat de langa un adversar, a mai facut doi pasi si l-a invins pe portarul Wislei cu o scarita.

PAUZA | STEAUA 2-1 WISLA | O prima repriza buna reusita de Steaua, in ultimul meci al cantonamentul din Antalya, inainte de reluarea campionatului. Prima ocazie de gol le-a apartinut polonezilor, la o gafa a lui Nita ('14), apoi Tamas a marcat cu un sut din afara careului ('17). Bucuria stelistilor a durat doar cateva minute - o greseala in defensiva a dus la golul egalizator. In minutul 38, Alibec a marcat pentru 2-1, cu un sut puternic, din unghi.

Cea mai proasta veste pentru Reghe in prima repriza - Gnohere a iesit accidentat, cu o contuzie la glezna dreapta, unde "Bizonul" a mai avut probleme ('30). Medicii Stelei l-au preluat imediat si i-au aplicat gheata pe glezna.

Min 43 - Mare ocazie de gol a polonezilor - Ondrasek, liber in fata lui Nita, suteaza putin pe langa poarta.

Min 38 - GOOL ALIBEC | Atacantul Stelei arata inca o data ca nu are nevoie de prea multe ocazii ca sa se faca remarcat intr-un meci. E noul om de gol al lui Reghecampf, cu a doua reusita in doar trei zile. Alibec a marcat un gol si in meciul precedent, cu Slovan Bratislava.

Min 32 - O jumatate de ora fara mari realizari in dreptul lui Alibec. Atacantul Stelei primeste in partea dreapta, incearca o patrundere in centru, dar pierde mingea, iar polonezii au ocazia sa plece pe contraatac. Actiunea Wislei se opreste insa la mijlocul terenului.

Min 24 - GOOL WISLA | Ondrasek primeste in careu, il intoarce usor pe Momcilovici, si il invinge pe Nita cu un sut bine plasat.

Min 17 - GOOL TAMAS | Lovitura libera pentru Steaua la 20 de metri; Alibec nu suteaza, ci ii pune mingea pe tava lui Tamas, care il invinge pe portarul Wislei cu un sut puternic, pe jos.

Min 14 - Dupa un inceput de meci fara evenimente, Nita gafeaza la o faza banala, iar polonezii trimit mingea in poarta Stelei. Golul este insa anulat pentru fault in atac. Nita a iesit pe o centrare si a respins gresit, in spate, apoi doi jucatori de la Wisla s-au aruncat asupra lui sa impinga mingea in poarta.

Florin Tanase este pe banca de rezerve si ar putea bifa primele minute intr-un meci dupa accidentarea suferita in toamna.