Linsat in teren! Un jucator l-a strans de gat pe arbitru pentru ca i-a dat rosu!

Data publicarii: Luni 19 Iulie 2010, 10:40
Data actualizarii: Luni 19 Iulie 2010, 10:45

Scene de MMA intr-un meci de fotbal din Chile. Un jucator a sarit sa-l stranga de gat pe arbitru dupa ce a vazut al doilea cartonas galben.

Paraguayanul Jose Pedrozo a sarit sa-l stranga de gat pe arbitrul Marcelo Miranda, in meciul dintre Concepción si Rangers, scor 3-0. Pedrozo si-a iesit din minti dupa ce a vazut al doilea cartonas galben. Arbitrul nu a fost nici el un sfant. Cu doua minute inainte de a fi agresat de catre jucatori el a cerut repetarea unui penalty.

Jucatorii lui Rangers au fost calmati de fortele de ordine, care au intrat in teren pentru a-l proteja pe arbitru.

Cu zece minute inainte de final, centralul s-a razbunat pe echipa oaspete si a mai fluierat un penalty.