VIDEO Mai tare ca Palop cu Sahtior! Vezi gol inscris de un portar din plonjon in ultimul minut!

Data publicarii: Marti 13 Aprilie 2010, 13:54
Data actualizarii: Marti 13 Aprilie 2010, 13:58

Reusita saptamanii vine din Israel, acolo unde un portar a reusit sa inscrie golul victoriei echipei sale in minutul 94 dupa un plonjon de senzatie.

Reusita croatului Tvrtko Kale ne aduce aminte de un episod nefericit din cariera lui Mircea Lucescu. O "dubla" cu Sevilla din Cupa UEFA a fost hotarata de un gol marcat cu capul de Palop in ultimele minute.

Portarul in varsta de 35 de ani al echipei Hapoel Be'er Sheva a marcat insa mult mai spectaculos, din plonjon. Scorul era 2-2 cu cateva secunde inainte de fluierul final. El si-a luat inima in dinti si a urcat in careu. A inscris si a adus victoria in partida cu rivalii de la Hapoel Acco.