COD VISINIU pe National Arena! Meci NEBUN in L4: Rapid castiga cu 3-1 si e lider. Tensiune MAXIMA: Meciul a fost intrerupt de 5 ori!

Steaua Rapid Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 14 Aprilie 2018, 22:04
Data actualizarii: Sambata 14 Aprilie 2018, 22:13

Bucurestiul a paralizat inaintea marelui derby din liga a 4-a!

LIVE TEXT

Constantin Schumacher la Digisport:
M-am simtit extraordinar, e unul dintre putinele momente din cariera mea de antrenor pe care le traiesc asa. Le multumesc celor care ne-au sustinut azi. Ma astept ca si la meciul din play-off sa vina la fel de multi oameni. Sper ca toti oamenii care sustin acest sport sa-si dea seama ca e pacat ca brandurile sa moara.

Ion Ion la Digisport: "Ne pare rau ca nu am reusit sa ne ridicam la nivelul tribunei. Trebuia ca atmosfera de azi sa fie un imbold, din pacate n-a fost asa"

min 90+4: FINAL DE MECI! Rapid castiga derby-ul cu 3-1 si e favorita sa termine sezonul regulat pe primul loc!

min 88: La Rapid intra Daniel Pancu!

min 81: Din nou confruntari in peluza Stelei, jandarmii dau cu gaze si un sector este evacuat.

min 70 Rasdan, ratare uriasa pentru Steaua! Mijlocasul a patruns pe zona centrala dupa o eroare defensiva a Rapidului, Ciuculescu a respins, apoi l-a fautlat pe Rasdan, dar Barsan n-a dat nimic. Stelistii cer penalty, fara sa-l poata insa convinge pe central.

min 60: GOOOL RAPID! Niculae ii trimite pe culoar lui Goge, care judeca faza perfect, intra in careu si ii paseaza in dreapta lui Vlada. Atacantul inscrie fara probleme. 3-1 pentru Rapid!

min 54: GOOOL RAPID! Corner de pe partea dreapta, Iancu iese gresit, mingea sare la Burlacu, a carui reluare din apropiere nu mai poate fi oprita de nimeni! Rapid are 2-1!

min 46: A inceput repriza a doua a meciului.

Fanfara militara intra pentru spectacolul promis de Armata.

PAUZA: Imagini triste de pe National Arena. Mai multi copii au fost afectati de incidentele din tribune. O fetita a fost transportata in afara stadionului dupa ce a primit gaze in fata.

min 45+7: Pauza pe National Arena. 1-1 dupa 45 de minute. Predescu incheie repriza cu numarul 7, dupa ce a inceput meciul cu 10 pe spate. Duelurile dure din aceasta seara n-au ramas fara urmari.

min 45+6: GOOOL STEAUA! PREDESCU inscrie din penalty, dupa un sut sigur in plasa laterala. 1-1 inainte de pauza!!! Predescu a marcat la poarta fanilor rapidisti!

min 45+3: Penalty Steaua! Niculae a facut hent in careu si centralul Marcel Barsan a dat 11 metri!!!!

min 43: Din nou batai in tribune dupa golul Rapidului, intervine din nou jandarmeria!!!!

min 41: GOOOOL RAPID! Vlada castiga un duel cu Sitaru pe partea dreapta si trimite in fata portii pentru Niculae, care se plaseaza excelent si inscrie cu o executie frumoasa! GOOOL RAPID! 1-0! Mai multi fani rapidisti intra in teren!

min 30: Una dintre arogantele de pe bannerele stelistilor in aceasta seara.

min 25: BATAIE intre suporteri! Sunt confruntari masive intre fanii celor doua echipe!!! Jandarmii intervin in forta. Mai multi fani sunt raniti, au fetele acoperite de sange!!! Meciul a fost intrerupt timp de aproape 5 minute!

min 7. Coregrafii superbe ale ambelor galerii. Minute bune in care ochii au stat pe spectacolul din tribune. Intensitate maxima dincolo de liniile terenului. Prima faza de notat vine dupa 7 minute. Goge trimite in careu, Iancu retine cu emotii!

min 1: Lovitura de start a meciului a fost data de Stefan Iovan, capitanul de la Sevilla, din 1986.

Echipele de start:

19:45 Cele doua peluze sunt pline. Mai mult de 35 000 de oameni sunt pe stadion pentru derby-ul din D!

19:20 Atmosfera superba pe National Arena pentru derby-ul de astazi!

19:00 Clubul Armatei a adus pe stadion replicile marilor trofee europene castigate de Steaua: Cupa Campionilor Europeni si Supercupa Europei! Conform Telekom Sport, pentru meciul de astazi s-au vandut peste 40 000 de bilete.

18:50 Rapidistii au gasit mai greu drumul spre vestiare la Arena Nationala. :) Pancu a fost intrebat de un suproter daca poate juca. "Nu mai e asa bine cum era" - s-a limitat sa raspunda super atacantul Rapidului.

18:44 Mii de fani rapidisti au facut impreuna drumul spre National Arena. Punctul de intalnire ales de giulesteni a fost Piata Iancului. Timp de minute bune, suporterii rapidisti au oferit la randul lor imagini impresionante ale atasamentului fata de echipa lui Pancu si Niculae. Si ale urii fata de marea rivala din Ghencea.

18:39 Pancu REZERVA! In ciuda eforturilor pe care le-a facut in ultimele zile, Pancu n-a putut sa-si revina complet in urma accidentarii suferite acum cateva saptamani. Atacantul incepe de pe banca in derby. Daniel Niculae si Vlada vor conduce atacul giulestenilor.

18:35 Jucatorii Rapidului au iesit pe gazon sa ia primul contact cu suprafata de joc de pe National Arena.

18:16 Drumul stelistilor spre stadion. Mii de oameni au venit in mars de la Piata Unirii catre Stadionul National. Fanii ros-albastrilor sunt acum la Piata Muncii.

18:12 PRO Sport publica imagini cu coregrafia pregatita de fanii Rapidului.

17:51 Stelistii au aprins torte in drum spre stadion.

17:45: De pe un telefon din autocarul Rapidului s-au auzit cantece care contineau injurii la adresa Stelei. Daniel Niculae a cerut ca live-ul pe Facebook sa fie oprit. :) Intre timp, live-ul de pe pagina de Facebook a Academiei Rapid a disparut.

17:20 Mii de stelisti in mars spre National Arena!

17:05  Scotienii de la Rangers se tem ca recordul pe care l-au stabilit acum 6 ani va pica astazi! In august 2012, Rangers avea 49 118 suporteri pe Ibrox la meciul cu East Stirling, record absolut in ligile inferioare europene. La Steaua - Rapid sunt asteptati 50 000 de oameni, anunta organizator.

Recordul precedent, 37 774 de fani pe stadion, fusese stabilit in 1961 la un meci intre Crystal Palace si Millwall, atunci in liga a 4-a engleza.

"Fosta castigatoare a Ligii Campionilor, Steaua a fost distrusa de razboaie interne si lupte in instanta. In timp ce un club care se numeste FCSB joaca in prima liga, CSA Steaua s-a reinventat in liga a 4-a si a luat cu ea si suporterii", scrie The Scottish Sun.

17:00 Mai multe strazi si bulevarde din apropierea stadionului vor fi inchise traficului.

16:40 Fanii rapidisti se strang la Piata Iancului, de unde vor pleca grupati spre stadion. Fanii Stelei au pornit impreuna de la Piata Unirii.

|

Urmariti galeria foto pentru mai multe imagini!

________________________________________________________________________________________
www.sport.ro te tine la curent cu toate informatiile dinaintea marelui meci din fotbalul mic al Romaniei! Reporterii PRO TV transmit dintre ultrasii de la Steaua si Rapid inaintea si in timpul partidei!