Immobile si-a iesit din minti! L-a lovit pe Vidal direct in figura dupa un fault! Reactia incredibila a golgeterului Europei

Fotbal extern Immobile si-a iesit din minti EFECTIV! L-a lovit pe Vidal direct in figura dupa ce acesta l-a faultat! Scena INCREDIBILA facuta de golgeterul Europei
Data publicarii: Duminica 04 Octombrie 2020, 18:00
Data actualizarii: Duminica 04 Octombrie 2020, 18:26

Meciul dintre Lazio si Inter a fost unul extrem de incins, la final arbitrul acordand nu mai putin de opt cartonase galbene si doua rosii.

Ciro Immobile a primit direct cartonasul rosu, dupa o lovitura aplicata lui Arturo Vidal. Golgeterul Europei si-a iesit din minti dupa ce Vidal l-ar fi impins. Dupa gestul chilianului, Immobile l-a lovit direct in figura pe fostul mijlocas al Barcelonei, care s-a prabusit si el.

Arbitrul a luat decizia de a-i acorda lui Immobile cartonasul rosu, fara a mai fi nevoie de a consulta VAR-ul. Este bine cunoscut faptul ca Vidal este un jucator caruia ii place sa provoace in timpul meciurilor, chilianul fiind de nenumarate ori in centrul unor conflicte pe teren.

Nu a fost singurul cartonas rosu acordat din meci, Stefano Sensi de la Inter fiind eliminat de asemenea in minutul 86, dupa ce acesta l-a lovit pe Milinkovic-Savic la marginea terenului.

Meciul dintre Lazio si Inter s-a incheiat cu scorul de 1-1, Radu Stefan fiind inlocuit dupa o accidentare in minutul 16. Inter a deschis scorul prin Lautaro Martinez in minutul 30, iar Sergej Milinkovic-Savic a egalat in a doua repriza, in minutul 55.