VIDEO Angel Di Maria și-a aflat pedeapsa! Cât va sta jucătorul lui Juventus în tribune după ce și-a lovit un adversar

Angel Di Maria Juventus Torino Monza Fotbal extern
Data publicarii: Marti 20 Septembrie 2022, 21:44
Data actualizarii: Marti 20 Septembrie 2022, 21:55

Di Maria a fost suspendat după ce și-a lovit un adversar în timpul meciului cu Monza.

Angel Di Maria, nou venit la Juventus Torino, a primit o suspendare pentru două meciuri deoarece a lovit un adversar, la meciul cu Monza, în înfrângerea umilitoare de duminică (0-1).

Di Maria a fost eliminat cu cinci minute înainte de pauză pentru o ciocnire violentă cu fundaşul lui Monza, Armando Izzo, când cele două echipe erau la egalitate. Jucătorul de 34 de ani va rata meciul cu Bologna şi deplasarea pe San Siro, pentru confruntarea cu AC Milan.

Juventus Torino, cu un start de sezon foarte slab, este pe locul 8, cu 10 puncte, la 6 puncte de podium şi la 7 puncte de primul loc.