VIDEO / Dinamo se califica dramatic in semifinalele Cupei! Dinamo 4-2 Craiova, dupa loviturile de la 11 metri!

Data publicarii: Miercuri 10 Noiembrie 2010, 23:18
Data actualizarii: Miercuri 10 Noiembrie 2010, 23:48

Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa lovituri de la 11 metri cu Universitatea Craiova. Oamenii lui Piturca au deschis scorul, dar au fost egalati de dinamovisti in timpul regulamentar. Pustii Craiovei au ratat de trei ori la loviturile de la 11 metri, facandu-l pe Dolha erou cu doua penalty-uri aparate!

LIVE:
Min 1: Start meci! Craiova ataca!
Min 2: Dina scapa in careul dinamovistilor si reia pe langa Dolha, dar si pe langa poarta!
Min 5: Galeria lui Dinamo n-a parasit stadionul asa cum a anuntat inainte de partida! Dinamovistii il injura pe Paszkany, seful CFR-ului!
Min 10: Alexe suteaza periculos din careu, Stanca respinge in fata pana la Niculae, dar acesta nu reia spre poarta si cere penalty! Nu se da nimic!
Min 15: Liviu Ganea reia din plonjon o centrare a lui Torje, Stanca respinge!
Min 25: Dorel Stoica reia cu capul din careul dinamovist, mingea se duce putin pe langa poarta lui Dolha!
Min 30: GOL Craiova! Dina reia in plasa o centrare perfecta a lui Mihai Costea!

Min 44: Adrian Cristea cade in careu si cere penalty!
Min 45: PAUZA!
Min 46: Jocul se reia! Intra Catalin Munteanu in locul lui Alexe!
Min 54: Sansa mare Dinamo! Niculae reia violent din voleu in bara!!!
Min 62: Cristea trage sub bara de la 17 metri, Stanca scoate superb!
Min 67: GOL Dinamo! Catalin Munteanu egaleaza cu o superba lovitura de cap, dupa o centrare a lui Margaritescu!

Min 70: Rosu Dilevski! Craiova ramane in 9 oameni de camp dupa intrarea dura a lui Dilevski la Liviu Ganea!

Min 72: Kone intra in locul lui Margaritescu, accidentat.
Min 73: Dina scapa singur cu Dolha, incearca driblingul, dar portarul dinamovist retine mingea!
Min 79: Egal din nou! Liviu Ganea primeste doua galbene in doua minute si merge la vestiare!!!

Meciul s-a incheiat la egalitate, scor 1-1, dupa cele 90 de minute si dupa prelungiri! Totul se decide la lovituri de pedeapsa!