Universitatea Craiova Alexandru Isfan Ana Babătă Virale
Data publicarii: Duminica 14 Mai 2023, 17:56
Data actualizarii: Duminica 14 Mai 2023, 17:56

Alexandru Ișfan a fost susținut la meciul cu Farul de superba sa iubită.

Farul Constanța a remizat în deplasare cu Universitata Craiova, 1-1, în runda a opta a play-off-ului. Elevii lui Gică Hagi (58 ani) au jucat încă din prelungirile primei reprize în inferioritate numerică, după ce Denis Alibec (32 ani) i-a aplicat un cot în ceafă lui Ștefan Vlădoiu (24 ani) și a văzut direct cartonașul roșu.

Alexandru Ișfan, susținut la meciul cu Farul de superba sa iubită

La meci a fost prezentă și Ana Babătă (24 ani), iubita lui Alexandru Ișfan (23 ani), care a ținut să imortalizeze tabela când partenerul ei a fost anunțat titlar contra Farului. Numai că, din păcate pentru ea și pentru fanii olteni, nu a izbutit să vadă primul gol al lui Ișfan în tricoul Universității Craiova.

Transferat la începutul lui 2023 de la FC Argeș, în schimbul a 650.000 de euro, mijlocașul ofensiv a bifat 14 meciuri pentru gruparea din Bănie, fără a reuși să înscrie. A oferit o singură pasă decisivă, în înfrângerea cu Farul, 1-2.

Robert Niță nu e impresionat de Ișfan: „Nu joacă nimic!”

„Nu vorbim de calități, vorbim de ultimele lui 10 meciuri. Ultimele 7-8 meciuri la Pitești a jucat doar pentru că se gândeau că îl vor vinde. Și l-au vândut! Hai să ne uităm pe cifre. E o perspectivă, de-aia s-au plătit niște bani. El d-aia și joacă. Miculescu are ghinionul că joacă Cordea. Și joacă foarte bine. La Ișfan nu joacă nimeni. Ișfan nu are presiunea concurenței”, a declarat Robert Niță pentru Fanatik la începutul lunii februarie.