SERENA WILLIAMS - BARBORA STRYCOVA 6-1 6-2: Serena Williams - Simona Halep, FINALA WIMBLEDON 2019!

Serena Williams Barbora Strycova Serena Williams - Barbora Stycova Simona Halep Wimbledon Tenis SERENA WILLIAMS - BARBORA STRYCOVA LIVE WIMBLEDON: Simona Halep isi afla adversara din finala!
Data publicarii: Joi 11 Iulie 2019, 16:57
Data actualizarii: Joi 11 Iulie 2019, 18:22

Simona Halep isi afla adversara din finala de la Wimbledon!

SERENA WILLIAMS - BARBORA STRYCOVA

GAME! SET! MECI! Serena Williams este pentru a 11-a oara in finala la Wimbledon si va lupta cu Simona Halep pentru trofeu!

Setul 2

6-2 Serena Williams e in finala la Wimbledon! Va lupta cu Simona Halep pentru trofeu!
5-2 Inca un BREAK Serena Williams! Americanca va servi pentru meci si finala!
4-2
Williams, la doua game-uri de finala!
3-2 BREAK Serena Williams! Americanca, tot mai aproape de finala!
2-2
Inca un game solid la serviciu al Serenei! Se merge cap la cap in setul secund!
1-2
Strycova nu cedeaza si isi face serviciul!
1-1
E randul Serenei Williams sa-si castige serviciul!
0-1
Strycova deschide setul doi cu un game bun pe serviciu!

Setul 1

6-1 SET! Serena Williams salveaza 3 mingi de break si inchide game-ul cu un as pentru a-si adjudeca primul set al partidei!
5-1 BREAK WILLIAMS! Serena face din nou break-ul si va servi pentru set!
4-1
Williams isi face serviciul si se distanteaza!
3-1 BREAK WILLIAMS!
Serena reuseste lovituri perfecte si o pune in dificultate pe Strycova, care isi pierde serviciul!
2-1 Williams greseste, insa nu-si cedeaza serviciul!
1-1 Strycova arata si ea un inceput bun de meci!
1-0 Williams isi face serviciul, insa game-ul a fost unul disputat, care a durat 5 minute!

Serena Williams si cehoaica Barbora Strycova se bat pentru un loc in finala de la Wimbledon 2019. Castigatoarea se va duela cu Simona Halep.

Serena Williams vrea revansa dupa ce a pierdut finala anul trecut in fata nemtoaicei Angelique Kerber.

SERENA WILLIAMS H2H BARBORA STRYCOVA 3-0

Serena Williams si Barbora Strycova e duelul veteranelor de la Wimbledon. Williams, la 37 de ani, cauta o noua victorie la Grand Slam, prima dupa ce a devenit mama. Anul trecut a fost invinsa de Kerber in finala.

Barbora Strycova are 33 de ani si e la prima semifinala de Grand Slam din cairera. Serena Williams conduce cu 3-0 la duelurile directe, cu victorii in doua seturi de doua ori la Australian Open in 2012 si 2017 si cu o victorie la Wimbledon in 2012.

Barbora Strycova ocupa locul 54 in clasamentul WTA, in timp ce Serena ocupa locul 10.

Simona Halep, victorie impresionanta in semifinale!

Invingatoarea meciului Serena Williams - Barbora Strycova o va intalni pe o Simona Halep aflata in forma vietii pe iarba. Romanca s-a calificat in finala dupa 6-1; 6-3 cu Elina Svitolina.