INCEPUT PERFECT DE AN pentru Simona Halep! A castigat turneul de la Shenzhen, dupa 6-2, 6-2 cu Timea Bacsinszky

Tenis
Live Blog

Shenzhen Open

Data publicarii: Sambata 10 Ianuarie 2015, 07:16
Data actualizarii: Sambata 10 Ianuarie 2015, 08:19

09:08 08 Jan

Incepe meciul dintre Simona Halep si Krunic, live text pe www.sport.ro, in sferturile de finala ale turneului de la Shenzhen.

07:57 08 Jan

Halep - Krunic este programat sa inceapa la 09:00, live text pe www.sport.ro. Initial, meciul a fost anuntat de la 7:30, pentru ca apoi sa fie reprogramat la 08:10.

09:42 07 Jan

Rusoaica s-a tinut bine in ultimul game al meciului, dar Simona s-a impus in cele din urma! 6-2, la fel ca in primul set. Simona merge in turul 3, unde o va intalni pe invingatoarea dintre Aleksandra Krunic din Serbia si Anna Schmiedlova din Slovacia.

09:34 07 Jan

Break Simona! Halep serveste pentru meci!

09:31 07 Jan

4-2 pentru Simona. Lucrurile intra in normal. :)

09:22 07 Jan

Echilibru in setul 2. Dupa 4 game-uri, este 2-2!

Halep a luat primul set, 6-2!

08:56 07 Jan

Vikhlyantseva castiga pe serviciul ei. 4-1.

08:55 07 Jan

Simona a avut probleme in al doilea game, pe serviciul ei, cand a revenit de la 40-0, apoi s-a relaxaat si i-au intrat toate loviturile! Are 4-0 contra rusoaicei!

08:41 07 Jan

Simona a facut break in primul game al meciului!

08:27 07 Jan

Gata, joaca Simona! Zvonareva a luat si al doilea set in meciul cu Buyukakcay, 7-6!

07:42 07 Jan

Halep - Vikhlyantseva incepe in cateva minute pe terenul central. Acum se joaca C Buyukakcay vs V Zvonareva. Zvonareva a luat primul set, 6-3. Acum e 4-2 pentru turcoaica Buyukakcay, in cel de-al doilea.

18:10 05 Jan

Simona Halep a debutat cu victorie la Shenzen, iar apoi a avut timp si de un mic party. A fost invitata speciala a organizatorilor la un eveniment. Simona s-a imbracat elegant si le-a aratat fanilor de pe Facebook o fotografie.

13:58 05 Jan

Irina-Camelia Begu, locul 40 mondial si cap de serie numarul 6, a fost eliminata, luni, in primul tur al turneului de la Shenzhen (China), cu premii de 500.000 de dolari. Begu a fost invinsa de sportiva ceha Katerina Siniakova, locul 83 mondial, scor 7-6 (5), 4-6, 1-6, dupa doua ore si opt minute de joc.

Monica Niculescu a fost eliminata de sportiva slovena Polona Hercog, scor 1-6, 5-7, la fel si Alexandra Dulgheru, care a pierdut duminica, tot in primul tur, in fata chinezoaicei Saisai Zheng (numarul 100), scor 5-7, 7-5, 1-6.

10:04 05 Jan

In runda urmatoare, Halep va juca cu Natalia Vihliantseva, jucatoare rusa aflata pe locul 584 WTA.

09:58 05 Jan

Simona Halep si-a asigurat prin aceasta calificare in turul 2 la Shenzen un premiu de 4.928 de dolari si 30 de puncte WTA.

09:48 05 Jan

Halep a castigat primul turneu al anului! Halep - Beck, 4-6, 6-4, 6-3, la Shenzhen

09:46 05 Jan

5-3 pentru Simona Halep, care este foarte aproape de prima victorie a anului.

09:37 05 Jan

3-3 intre Simona Halep si Beck

09:20 05 Jan

1-0 pentru Simona Halep in setul trei.

09:14 05 Jan

Revenire spectaculoasa a Simonei Halep, care castiga setul al doilea cu 6-4.

08:59 05 Jan

4-3 pentru Beck, iar Halep incearca sa revina in meci.

08:42 05 Jan

1-1 in startul setului 2 intre Halep si Beck

08:35 05 Jan

6-4 pentru Beck in primul set in fata Simonei Halep. Inceput mai greu de turneu pentru numarul 3 mondial din Romania

08:29 05 Jan

Beck face break in fata Simonei Halep in primul set. Este 5-3

23:45 04 Jan

Alexandra Dulgheru, locul 83 WTA, a fost eliminata, in primul tur al turneului de la Shenzhen (China), dotat cu premii de 500.000 de euro, informeaza site-ul competitiei.

Dulgheru a fost invinsa de chinezoaica Saisai Zheng (numarul 100), scor 7-5, 5-7, 6-1, dupa doua ore si 34 de minute de joc. Pentru prezenta in primul tur, Dulgheru va primi un punct WTA si 3.199 de dolari.

10:29 03 Jan

Numai putin de 4 romance sunt pe tabloul principal al openului de la Shenzhen. Simona Halep este favorita principala, alaturi de Kvitova, cele doua avand sanse de 90% sa isi dispute finala turneului.

Alaturi de Simona, in competitie mai sunt Alexandra Dulgheru, Monica Niculescu si Irina Begu. Interesant e ca la tragerea la sorti primele 3 romance au picat pe aceeasi parte a tabloului. Astfel, daca vor castiga in primul tur, Dulgheru si Niculescu vor juca una impotriva celeilalte, in optimi, pentru ca apoi sa joace cu Simona Halep in semifinale, daca totul merge "ceas" pentru romance.

300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”