FOTO Asta pățești când nu mai joci tenis! Ce poză i-au putut pune pe acreditare canadiencei Eugenie Bouchard: sportiva s-a revoltat

Eugenie Bouchard Eugenie Bouchard imagine Eugenie Bouchard revolta Tenis WTA Tenis
Data publicarii: Joi 18 August 2022, 14:00
Data actualizarii: Joi 18 August 2022, 13:56

Eugenie Bouchard a primit o acreditare care a lăsat-o mască, în cadrul turneului ITF de la Vancouver.

Eugenie Bouchard (28 de ani), fără poziție în clasamentul WTA, a jucat primele meciuri oficiale de tenis după o pauză de 17 luni. Sportiva canadiană și-a bifat revenirea în tenisul mondial cu ocazia turneului ITF de la Vancouver.

Bouchard a avut însă o problemă inedită cu organizatorii turneului ITF Van Open, care au plasat pe acreditarea sa o poză cu sportiva în bikini, la plajă. „Poate cineva din biroul de acreditări al Van Open să îmi explice asta?”, s-a întrebat Bouchard, pe Instagram.

Eugenie Bouchard, pățanie incredibilă la Vancouver

În proba de dublu, Bouchard a revenit cu victorie, făcând pereche de succes cu Kayla Cross pentru a le învinge pe Lucia Bronzetti și Elisabetta Cocciaretto, scor 6-1, 6-7 (3), 10-4.

În proba de simplu însă Eugenie Bouchard a fost depășită de olandeza Arianne Hartono (166 WTA), scor 6-2, 6-2, după 72 de minute trecute de la primul schimb de mingi.

„Am primit una potrivită,” a revenit Bouchard, lămurind problema.