SUNTEM CAMPIONI EUROPENI! Romania va ureaza CRACIUN FERICIT! Am castigat al 5-lea EURO la MiniFotbal cu un gol fabulos cu CALCAIUL al lui Craciun: Romania 1-0 Slovenia

Live Blog

Suntem MARI la MINI-FOTBAL

Data publicarii: Duminica 30 Noiembrie 2014, 22:00
Data actualizarii: Duminica 30 Noiembrie 2014, 23:53

Romania a cucerit pentru a 5-a oara la rand campionatul european de minifotbal, dupa 1-0 in finala cu Slovenia.

17:40 30 Nov

2-0!! GOOOOOOL ROMANIAAAA! Craciun marcheaza in minutul 28.

17:32 30 Nov

A inceput repriza secunda Romania - Cehia, in semifinale la MiniEuro, acum LIVE la Sport.ro

17:27 30 Nov

Pauza la Romania - Cehia. Conducem cu 1-0, prin golul lui Razvan Radu si suntem la 20 de minute distanta de Finala Campionatului European de MiniFotbal. Vedeti repriza a doua si FINALA in direct la Sport.ro

17:19 30 Nov

GOOOOL ROMANIA! Razvan Radu deschide scorul in fata Cehiei cu un lob superb peste portar. Este 1-0!

17:15 30 Nov

Romania are cea mai mare ocazie de gol in minutul 9. Craciun a fost blocat in ultima clipa de fundasii cehi.

17:07 30 Nov

A inceput a doua semifinala! Cehia - Romania este acum live la Sport.ro, in semifinala la MiniEuro. Pe www.sport.ro aveti desfasurarea live text a meciului si VIDEO cu golurile si cele mai tari faze din meci.

17:00 30 Nov

Incepe! Romania joaca acum in direct la Sport.ro semifinala cu Cehia la MiniEuro

16:08 30 Nov

ACUM, toti ochii sunt pe Sport.ro! Romania afla peste o ora cu cine va juca in finala.

Germania - Slovenia LIVE VIDEO AICI:
Min. 6 - GOOL Slovenia! 1-0 in fata Germaniei!

Min. 10 - GOOL Slovenia! 2-0 acum!

Min. 11 - GOOL Slovenia! E deja 3-0!

Min. 12 - GOOL Germania! Nemtii revin in meci! 3-1 pentru Slovenia!

Min. 33 - GOOL GERMANIA! Nemtii reduc din diferenta! 3-2 acum!

Min. 35 - GOOL SLOVENIA! 4-2 e scorul acum!

Min. 39 - GOOL GERMANIA! 4-3, nemtii reduc din diferenta!

Min. 40 - GOOL SLOVENIA! 5-3, slovenii sunt ca si calificati in finala mare!

Min. 40 - GOOL SLOVENIA! 6-3 si scor final! Nemtii sunt in finala mica, slovenii merg in finala mare!

ACUM LIVE LA SPORT.RO se joaca semifinala 1: Germania - Slovenia. CLICK AICI PENTRU VIDEO

Cine castiga intre Germania si Slovenia va ajunge in finala Europeanului de MINI-FOTBAL. Romania trebuie sa treaca de Cehia, de la ora 17.00, LIVE pe SPORT.RO, ca sa joace finala mare.

Daca pierde cu cehii, nationala va juca finala mica, in compania echipei care va pierde la meciul dintre Germania si Slovenia.

15:25 30 Nov

Doi pompieri joaca pentru Romania, ei vor da tonul la distractie, daca Romania va castiga pentru a 5-a oara Europeanul de MINI-FOTBAL.

15:23 30 Nov

AICI VIDEO cu GOLUL care ne-a calificat in semifinalele de la EURO MINI-FOTBAL, 3-2 cu Scotia.

15:07 30 Nov

Romania e favorita sa ii bata iar pe toti si sa castige al 5-lea EURO consecutiv! La MiniFotbal, romanii sunt profesionisti printre amatori.

Am castigat primele 4 trofee de la MiniEuro, acum ne pregatim sa cucerim trofeul cu numarul 5. Romania s-a calificat in semifinalele Campionatului European de Minifotbal, dupa 3-2 cu Scotia.

MECIURILE SUNT LIVE PE SPORT.RO

16.00 SEMIFINALA 1: Germania - Slovenia
17.00 SEMIFINALA 2: Romania - Cehia
20.30 FINALA MICA
22.00 FINALA MARE

In sfertul de finala cu Scotia, Romania a trecut prin momente extrem de dificile. A avut 2-0, dupa dubla lui Craciun, insa a fost egalata in repriza secunda. Pe final de meci, Chivu a reusit sa marcheze golul de 3-2, cu care Romania isi asigura prezenta in semifinale.

In Grupa C de la Europeanul de MiniFotbal, Romania le-a invins pe Slovenia cu 2-1, Lituania cu 8-0 si Grecia cu 1-0, calificandu-se de pe primul loc in Grupa.

Back: La prima pagina «