Radu Stefan a debutat pentru Lazio! Duelul cu Mutu se amana! Comenteaza aici:

Data publicarii: Miercuri 30 Ianuarie 2008, 19:57
Data actualizarii: Miercuri 30 Ianuarie 2008, 19:57
RADU A SCAPAT CU BINE...!
Radu Stefan a debutat astazi in tricoul lui Lazio, chiar in meciul cu Fiorentina lui Mutu. Duelul dintre cei doi romani o sa mai aibe de asteptat, deoarece Mutu a fost tinut pe banca de antrenorul Prandelli. Radu Stefan a inceput timid meciul, iar in minutul 15 a facut un pas la offsaid foarte neinspirat, insa totul s-a terminat cu bine. Fostul dinamovist a scapat cu bine si in minutul 23 cand a respins mingea in corner, la doar o palma distanta de poarta lui Muslera. Pe parcursul celei de-a doua reprize Radu Stefan s-a regasit in jocul celor de la Lazio si a oprit cateva faza periculoase. Pana la final lazialii au reusit sa revina dupa ce au fost condusi din minutul 14 dupa golul lui Semioli. Kolarov si Rocchi au fost cei care au inchis meciul. Lazio castiga la fel ca in tur, 2-1, iar acum isi asteapta cu mare interes adversarul din semifinalele Cupei Italiei.