Pentru 10 secunde, Messi a fost grec! Grecia a fost surpriza negativa a serii in preliminariile Euro 2020, dar a marcat un gol fabulos

Grecia EURO 2020 grecia-armenia kostantinos fortounis preliminarii EURO 2020 EURO Pentru 10 secunde, Messi a fost grec! Grecia a fost surpriza negativa a serii in preliminariile Euro 2020, dar a marcat un gol fabulos
Data publicarii: Miercuri 12 Iunie 2019, 10:17
Data actualizarii: Miercuri 12 Iunie 2019, 11:05
Grecia a pierdut pe teren propriu, scor 2-3 impotriva Armeniei

In meciul 4 din cadrul grupei J a preliminariilor Euro 2020, Grecia a pierdut surprinzator pe teren prorpiu impotriva nationalei Armeniei.

La pauza, scorul era 2-0 pentru Armenia. La 10 minute dupa startul reprizei a doua, Zeca a redus din diferenta si grecii sperau sa intoarca rezultatul, dar in minutul 74 Barseghyan a marcat pe 1-3. Minutul 87 al partidei a adus si cel mai frumos moment al meciului. Kostantinos Fourtounis a marcat un gol gabluos pentru Grecia, a driblat 3 adversari si portarul si a trimis mingea in poarta goala, stabilind si scorul final.

• Grecia

Pentru greci e a doua infrangere consecutiva pe teren propriu, dupa ce au pierdut si in fata Italiei, scor 0-3.

Video cu rezumatul si golul marcat de Fortounis

Sanse minime de calificare

Grecia ocuoa locul 4 in grrupa cu 4 puncte, iar sansele de calificare au scazut dramatic dupa a doua infrangere la rand pe teren propriu.