BIJUTERIA reusita de Mbappe cu care a distrus 2 adversari! Ce pasa a putut sa-i dea lui Griezmann in victoria Frantei

Data publicarii: Marti 26 Martie 2019, 15:33
Data actualizarii: Marti 26 Martie 2019, 15:35

Campioana mondiala Franta s-a distrat pe propriul teren cu Islanda.

Franta a castigat si al 2-lea meci din preliminariile UEFA EURO 2020 - dupa 4-1 pe terenul Moldovei, Franta a castigat cu 4-0 in fata Islandei. Mbappe a fost din nou omul meciului pentru francezi - a reusit un gol si 2 pase de gol!

Mai intai a centrat perfect la reusita cu capul a lui Umtiti din minutul 12, pentru ca apoi sa finalizeze superb din alunecare o pasa excelenta primita de la Griezmann, in minutul 78. La 6 minute distanta, Mbappe i-a intors serviciul lui Griezmann cu un assist extraordinar! Mbappe a trimis cu calcaiul perfect si l-a lasat pe Griezmann singur cu portarul iar jucatorul lui Atletico n-a ratat!

Franta este lider in grupa dupa 2 partide, la egalitate cu Turcia cu 6 puncte. Francezii au un golaveraj mai bun. Albania si Islanda au cate 3 puncte, in timp ce Andorra si Moldova au 0 puncte dupa primele 2 meciuri.