Bucurati-va de fotbal! Masacru la Amsterdam! Germania, distrusa de Olanda: 3-0! Irlanda 0-0 Danemarca; Norvegia 1-0 Slovenia. AICI TOATE REZUMATELE

Cosmin Contra Lituania - Romania Lituania - Romania Pro TV Romania Nations League UEFA NATIONS LEAGUE
Live Blog
UEFA NATIONS LEAGUE
Data publicarii: Duminica 14 Octombrie 2018, 00:33
Data actualizarii: Duminica 14 Octombrie 2018, 00:37

Toate rezumatele din UEFA Nations League vor fi in direct la Pro X; si pe Pro TV, in zilele in care joaca nationala Romaniei!

22:38 12 Oct
Belarus 1-0 Luxemburg. Chiar inainte de pauza, Anton Saroka reuseste sa inscrie. 1-0 dupa 45 de minute.
22:28 12 Oct
Meci modest pana acum la Rijeka. Prima ocazie a meciului vine dupa mai bine de o jumatate de ora. Pickford salveaza.

00:08 12 Oct
Campioana mondiala, Franta, a avut mari emotii in partida amicala de pe Municipal du Roudourou din Guingamp contra Islandei! Aceasta a avut 2-0 dupa reusitele lui Bjarnason si Arnason - Franta a redus din diferenta dupa autogolul lui Eyjolfsson din minutul 86, pentru ca Mbappe sa egaleze in minutul 89 din penalty!

23:24 11 Oct
GOL POLONIA! Blaszczykowski reduce din diferenta! E 2-3 pentru Portugalia.
23:19 11 Oct
Doua goluri in liga D, seria a 3-a din UEFA Nations League. Azerbaijan are 2-0 in Insulele Feroe iar Kosovo o conduce din nou pe Malta, 2-1.
23:11 11 Oct
Gol Israel! Dor Peretz egaleaza in meciul cu Scotia, cea care a ramas in 10 oameni dupa eliminarea lui Souttar pentru 2 galbene.
22:58 11 Oct
GOL Portuglia! Bernando Silva, jucatorul lui Manchester City, inscrie si el! Reusita de 2-1 a Portugaliei i-a fost atribuita pana la urma lui Kamil Glik, fundasul polonez.
22:52 11 Oct
Argentina s-a distrat cu Iraq intr-o partida amicala - Lautaro Martinez, Roberto Pereyra, Pezzella si Franco Cervi au marcat. Spania are 3-0 la pauza in Tara Galilor. Paco Alcacer a reusit dubla.
22:31 11 Oct
GOL Portugalia! Campioana Europeana intoarce rezultatul - Rafa Silva, jucatorul lui Benfica, inscrie inainte de pauza
22:21 11 Oct
GOL PORTUGALIA! Un alt golgheter surprinzator din startul de sezon inscrie! Andre Silva, cel care impresioneaza la Sevilla dupa esecul de la Milan, egaleaza in Polonia!
22:18 11 Oct
Benjamin Kololli deschide scorul pentru Kosovo cu Malta. S-a marcat in toate meciurile din UEFA Nations League care se desfasoara acum!
22:13 11 Oct

Scotia deschide scorul in Israel! Mulgrew transforma penalty-ul primit. Richard Almeida deschide scorul pentru Azerbaijan in Insulele Feroe.

22:10 11 Oct

Incepe nebunia in UEFA Nations League! Doi dintre cei mai in forma atacanti ai Europei marcheaza! Aleksander Mitrovic a transformat penalty-ul Serbiei din Muntenegru, Piatek a deschis scorul in derby-ul zilei, Polonia - Portugalia!

De asemenea, Paco Alcacer a deschis scorul in partida amicala dintre Tara Galilor si Spania in minutul 8. Sergio Ramos a dublat avantajul Spaniei in minutul 22.

13:06 10 Oct

Rezumatele din fiecare seara vor fi pe Pro X! Mai mult, in serile in care joaca Romania, pe Pro TV este Nations League: Bucurati-va de fotbal - Special cu nationala Romaniei si rezumatele serii! Joi specialul incepe la ora 21.00, iar duminica de la ora 15.00 si apoi continua de la ora 22.00!

12:38 10 Oct

Selectionerul nationalei Romaniei, Cosmin Contra, a vorbit pentru Pro TV inaintea dublei din aceasta saptamana cu Lituania si Serbia, partide care vor fi transmise in direct de Pro TV. Primul meci este joi de la ora 21.45 la Vilnius.

"E clar ca gandul nostru e sa castigam in Lituania. La ora jocului cu Serbia sa fie posibilitatea daca vom castiga si acel meci sa trecem pe locul 1 in grupa. Asta e telul nostru din astea 2 meciuri. Sarbii au castigat foarte greu acolo dupa ce lituanienii au avut 2, 3 ocazii clare de gol. E o echipa periculoasa pentru ca joaca pe un teren artificial, il uda foarte mult inainte de joc"
a spus Cosmin Contra pentru Pro TV.

S-au vandut aproape 30.000 de bilete pentru partida cu Serbia care va fi duminica in direct la Pro TV. Selectionerul nationalei crede ca stadionul se va umple in cazul unui succes in primul meci, cel de joi cu Lituania, transmis in direct de Pro TV.

"Eu cred ca intr o duminica invitam lumea sa vada un meci cu 2 echipe bune si speram sa umple stadionul sa ne ajute sa castigam acest meci pentru ca daca ne vom intoarece cu o victorie din Lituania acest meci poate sa depinda locul 1 din grupa noastra! Eu cred ca lumea merita sa vina la ora 4 sa vina la stadion sa sustina baietii, sa sustina echipa nationala. Daca se umple de tot stadionul depinde si meciul din Lituania" a mai spus Contra.

Next: 3. Vezi urmatoarea pagina »