VIDEO | Momentul care putea evita esecul cu Danemarca: cine luase de fapt mingea pentru a executa penalty-ul

Data publicarii: Marti 10 Septembrie 2019, 21:55
Data actualizarii: Marti 10 Septembrie 2019, 21:58

DANEMARCA U21 - ROMANIA U21 | VIDEO REZUMAT

Romania U21 a pierdut primul meci din noua campanie de calificare pentru EURO U21. Echipa lui Radoi a pierdut in Danemarca, scor 1-2.

Romania a avut sansa de a pleca cu un punct din Danemarca, dar Florinel Coman a ratat incredibil un penalty in minutele de prelungire ale meciului. Poate ca altul ar fi fost rezultatul final daca Ganea ar fi fost cel care ar fi executat lovitura de la 11 metri.

Ganea a fost cel care a obtinut penalty-ul si tot el a luat mingea pentru a executa. In cele din urma, Coman a fost ales sa execute si a ratat.

Momentul cu Danemarca aminteste de un episod de la EURO 2000 care il avea in prim plan pe tatal lui Ganea, fostul mare international roman Ionel Ganea. Atunci, Dorinel Munteanu ar fi trebuit sa execute lovitura de la 11 metri si avea sa ne aduca victoria cu Anglia, scor 3-2, insa Ganea senior si-a impus punctul de vedere si a fost el cel care a devenit eroul serii.