Spania a castigat, dar nu e lider in grupa: 1-0 cu Belarus! Suedia 3-1 Muntenegru, Ibra a dat doua goluri in 4 minute! Toate rezultatele si situatia grupelor

20:30 13 Jun

Min 58 / Armenia 1-3 Portugalia / Cristiano Ronaldo marcheaza de doua ori intr-un interval de doar trei minute ('55, '58) si Portugalia evita o mare rusine in Armenia.

19:34 13 Jun

Min 29 / Este 1-1 la Armenia - Portugalia, Cristiano Ronaldo a marcat din penalty.

19:23 13 Jun

Min 14 / Prima surpriza a serii in Europa - Portugalia, cu Ronaldo in teren, este condusa de Armenia cu 1-0.

Golul marcat de Pizzelli, fostul adversar al Stelei de la Aktobe, este uluitor. Torpila din lovitura libera de la 25 de metri, mingea a lovit transversala si apoi a intrat in poarta.

23:33 12 Jun

Islanda continua sa faca minuni in grupa A. O conduce pe Cehia cu 1-0 si devine liderul grupei la acest scor. Turcia risca sa vada Euro de la televizor - e pe 4, la doua puncte in spatele Olandei.

23:20 12 Jun

Min 71 / Letonia 0-2 Olanda / Olandezii au rezolvat meciul in patru minute, cu doua goluri inscrise de doi jucatori de la PSV, noua campioana din Eredivisie (Georginio Wijnaldum '67, Luciano Narsingh '71)

22:27 12 Jun

Min 36 / Este 1-1 la Croatia - Italia, dupa golul marcat de Antonio Candreva din penalty

22:18 12 Jun

Rezultate '30

Andorra 1 - 1 Cipru
Bosnia 0 - 0 Israel
Croatia 1 - 0 Italia

22:05 12 Jun

12 minute nebune la Split - Croatia o conduce pe Italia cu 1-0 dupa golul inscris de Mario Mandzukici.

Mandzukic a ratat un penalty in minutul 7. Trei minute mai tarziu, El Shaarawy a marcat, dar golul a fost anulat eronat pe motiv de ofsaid. Italienii au protestat, croatii au plecat pe contraatac si au inscris prin Mandzukici.

21:54 12 Jun

Turcia a invins Kazakhstanul cu 1-0, prin golul marcat de Arda Turan in minutul 83. Turcia a urcat peste Olanda in clasament cu aceasta victorie.

18:48 12 Jun

In aceasta seara incep primele meciuri din etapa a 6-a a campaniei preliminare pentru Euro 2016.

Croatia - Italia este capul de afis, dar si meciul Olandei din Letonia are o miza foarte mare. Olandezii sunt disperati sa castige, altfel risca sa piarda chiar si locul 3 in grupa.