Real poate fara Ramos si o trimite pe Inter mai aproape de Europa League! | Soc pe Anfield: Liverpool 0-2 Atalanta | Sase echipe sunt calificate in optimile Champions League

Sergio Ramos Inter Milano Real Madrid Liga Campionilor
Live Blog
CHAMPIONS LEAGUE
Data publicarii: Miercuri 25 Noiembrie 2020, 20:37
Data actualizarii: Joi 26 Noiembrie 2020, 01:12

AICI AI CELE MAI IMPORTANTE MOMENTE DIN MECIURILE SERII!

15:42 25 Nov
Programul serii:

23:58 24 Nov
Rezultatele complete si marcatorii din Champions League:

23:53 24 Nov
GOOOOL JUVENTUS! In minutul 92, Morata inscrie si o trimite pe Juventus in optimile de finala din Champions League! Tot acolo mai sunt deja Barca, Chelsea si Sevilla!

23:52 24 Nov
Barcelona mai inscrie o data in prelungiri si face 4-0 la Kiev! A marcat Griezmann!

23:38 24 Nov
Basaksehir inscrie pe Old Trafford. United are 3-1.

23:27 24 Nov
In minutul 70, Braithwaite a facut 3-0 din penalty! Tot danezul l-a obtinut, dupa un fault al lui Popov!

23:25 24 Nov
Dinamo Kiev, distrusa de Barca in doar 5 minute. Dest a deschis scorul in minutul 52, apoi Braithwaite a facut 2-0 in minutul 57.

22:57 24 Nov
Rezultatele la pauza din meciurile care au inceput la 22:00

22:42 24 Nov
GOOOL RONALDO! 1-1 intre Juventus si Ferencvaros!

22:26 24 Nov
Golul primit de Juventus de la Ferencvaros:

22:24 24 Nov
Ar fi fost o stire daca n-ar fi marcat Haaland. Asa... :))

22:21 24 Nov
Soc la Torino! Ferencvaros o conduce pe Juventus!

22:19 24 Nov
Lazio a luat-o tare pe Zenit! Gol in minutul 3, marcat de Immobile!

22:14 24 Nov
PSG deschide scorul din penalty in fata lui Red Bull Leipzig!

22:13 24 Nov
United are 1-0 cu Istanbul BB!

22:12 24 Nov
Lucescu spera la o minune in fata Barcelonei, careia ii lipsesc mai multe vedete in deplasarea de la Kiev.

22:11 24 Nov
Juventus - Ferencvaros

Haaland e titular in atacul lui Dortmund in meciul cu Brugge! Pustiul de 16 ani Moukoko e pe banca si ar putea debuta si in Champions League la cateva zile distanta dupa ce a jucat in premiera in Bundesliga.

22:06 24 Nov
Scenariu identic in Krasnodar - Sevilla si Rennes - Chelsea. Favoritele au deschis scorul, au fost egalate, apoi au trebuit sa munceasca pana in ultimele secunde pentru victorie! Sevilla si Chelsea au plecat cu toate punctele pana la urma!

20:12 24 Nov
Sevilla are nevoie de numai 4 minute pentru primul gol al meciului din Rusia! Rakitic a marcat!

19:59 24 Nov
RENNES - CHELSEA

KRASNODAR - SEVILLA

14:32 24 Nov

Ziua de Champions League incepe cu meciurile: Krasnodar-Sevilla si Rennes - Chelsea, ambele de la 19:55. Londonezi lupta cu Sevilla pentru primul loc in grupa, Rennes si Krasnodar au fiecare cate un singur punct obtinut din 3 meciuri si vor incerca sa se califice in primavara Europa League. Chelsea este lider in grupa E cu 7 puncte, fiind la egalitate cu finalista anului trecut din Europa League, dar cu un golaveraj mai bun.

De la ora 22:00 Mircea Lucescu are o misiune aproape imposibila! Dinamo Kiev are multi jucatori indisponibili din cauza COVID-19 si a accidentarilor. Capitanul Sidorciuk, vicecapitanul Tigankov si Gerson Rodrigez, toti trei titulari incontestabili, nu vor putea evolua din cauza ca sunt infectati cu noul coranivurs. Pe langa cei trei mai sunt bolnavi si fundasii Sabanov si Sirota. Fotbalistii accidentati sunt: Timcik, Duelund, Rusin, Burda si Kostevici.

Barcelona a facut deplasare in Ucraina fara Messi si de Jong. Ronald Koeman a declarat ca a dorit sa le ofere celor doi timp pentru odihna. Barcelona se afla pe primul loc in grupa G cu maximum de puncte dupa primele 3 meciuri si va incerca sa isi mentina parcursul perfect in Champions League. Dinamo Kiev doreste sa se califice in primavara Europa League si se afla pe locul 3 cu un singur punct.

Toate duelurile zilei din UEFA Champions League

Back: La prima pagina «
300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”