Final nebun pe Camp Nou cu doua goluri in doua minute: Barcelona 2-1 Manchester City! Messi si Dani Alves o duc pe Barca in sferturi. REZUMAT

22:30 12 Mar

Min 41. 283-195 e raportul paselor pentru Barcelona. La posesie, Barca are 54%, in timp ce City are 46%. Asta in timp ce Nasri rateaza de la 12 metri! A fost cea mai mare ocazie pentru City.

22:27 12 Mar

Min 39. Ce ratari!! Neymar scapa singur in careu, trage la coltul scurt si mingea se duce razant de bara! 30 de secunde mai tarziu, Xavi rateaza din 6 metri! Barca ajunge la poarta mai repede decat ai scrie pest... stati, alt atac :)

22:24 12 Mar

Min 36. Iniesta e intins pe gazon, City nu scoate mingea in afara terenului, singura intreupere de meci de care britanicii vor sa auda ar vrea sa fie la gol. Presiune uriasa la poarta Barcei, cu Milner, Kolarov, Yaya Toure si Silva, cel din urma primeste mingea la 20 de metri de poarta, trage puternic la coltul lung, dar mingea se duce peste. Acum incepe o mica repriza de huiduieli pe Camp Nou. Probabil singurul moment in care toti fanii fac ceva impreuna. Cum suna in catalana scandarea aia cu "Tot stadionul!"?

22:22 12 Mar

Xavi incearca un "no look pass" in careu. Nu s-a intamplat nimic deosebit, doar pasa a fost foarte tare. Ramane 0-0 :) Cui ii e dor de pasele lui Ronaldinho la Barcelona? V-am pregatit ceva special in clipul de mai jos:

22:18 12 Mar

Super faza: Cum a reactionat Dani Alves cand s-a intalnit cu Yaya Toure la inceputul meciului. VIDEO AICI

22:15 12 Mar

Min 28. Lovitura libera pentru City, Kolarov centreaza, de unde Lescott trimite cu capul pe poarta, dar se acorda fault in atac.

22:11 12 Mar

Ce ziceti, a fost offside la golul anulat al lui Neymar? Se pare ca nu :)

22:10 12 Mar

Iata si momentul in care a fost penalty la Messi, in minutul 13.

22:06 12 Mar

Min 18. GOL NEYMAR, dar este anulat complet eronat, pentru offside.

22:05 12 Mar

Min 17. Silva e la marginea careului, face o pirueta, ii trimite in dreapta lui Kolarov, care centreaza perfect in 12 metri, de unde Milner (cum a ajuns singur acolo?) trage dintr-o bucata pe langa poarta.

22:01 12 Mar

Min 12. Messi trece printre toti fundasii lui Man City, intra in careu, e in 6 metri, Hart se culca la pamant, Messi il depaseste si pe el, dar nu mai poate sa trimita mingea in poarta, este deja pe linia de fund a terenului. Ce faza! Bine ca a pastrat-o pe meciul asta si nu a folosit-o cu Romania :)

21:57 12 Mar

Min 8. Messi cade in careu, blocat dupa o intrare dura a unui fundas de la City, fanii cer penalty, dar faza e lasata sa continue. Cateva zeci de secunde mai tarziu, Fernandinho vede un galben pentru o intrare dura la Busquets. Intre timp, Messi este subiectul unui nou joc de bingo pe net :) Iata minutele in care Messi nu a marcat niciodata pentru Barcelona sau nationala Argentinei.

21:53 12 Mar

Min 5. Messi scapa singur in flancul drept, centreaza pe jos, in careu, pentru Neymar, de unde Zabaleta respinge disperat.

21:52 12 Mar

Desi este rezerva, Pantilimon e bagat in seama pe net. Un utilizator de Twitter care a aflat de povestea portarului roman, copil intr-un familie in care parintii sai erau surzi, a scris:

21:50 12 Mar

Min 2. City incepe tare acest meci. Nici n-ai zice ca tocmai a fost eliminata de Wigan din sferturile FA Cup in urma cu cateva zile. O sa vedem o transformare totala in aceasta seara pe Camp Nou.

21:48 12 Mar

Min 1. A inceput meciul de pe Camp Nou. Un comentariu superb de pe Twitter. Cum se simte un fan cand aude imnul Champions League :) Dam SHARE sentimentului, nu?

20:55 12 Mar

ECHIPELE DE START:

Barcelona:
Víctor Valdés, Piqué, Mascherano, Jordi Alba, Daniel Alves, Fàbregas, Xavi Hernández, Iniesta, Busquets, Messi, Neymar.

Rezerve: Pinto, Bartra, Adriano, Song, Sergi Roberto, Pedro Rodríguez, Alexis Sánchez.

Manchester City: Hart, Kompany, Zabaleta, Lescott, Kolarov, Milner, Nasri, Silva, Fernandinho, Y. Touré, Agüero.

Rezerve: Pantilimon, Clichy, Boyata, Javi García, Jesús Navas, Negredo, Džeko.

19:50 12 Mar

Jurnalistii au inceput sa ajunga pe Stadion.

19:00 12 Mar

Manchester City vrea sa reusasca surpriza etapei in Champions League, dupa ce in meciul tur Barca a castigat cu 2-0. Demichelis a fost atunci eliminat si echipa lui Tata Martino a primit penalty, chiar daca faultul nu a fost in careu.

Antrenorul lui City a declarat dupa meci ca echipa sa a fost complet dezavantajata, iar UEFA l-a suspendat pentru trei etape, asa ca diseara va sta in tribune.

18:48 12 Mar

Echipele probabile:

FC Barcelona: Valdes - Dani Alves, Pique, Mascherano, Alba - Busquets, Xavi, Iniesta - Sanchez, Messi, Neymar

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Lescott, Kolarov - Nasri, Toure, Fernandinho, Silva - Negredo, Aguero

18:46 12 Mar
17:16 12 Mar

In ultimii sase ani, Barcelona a ajuns macar in semifinalele Champions League si a castigat de doua ori, in 2009 si 2011

17:12 12 Mar

Echipa lui Pantilimon a ajuns luni la Barcelona si in aceasta dimineata a facut antrenamentul oficial, unde au avut acces si jurnalistii. Romanul a fost surprins alaturi de colegul sau, Joe Hart, in timp ce se antrenau la penaltiuri.

Imagini cu romanul la minutul 1:38