BAYERN-PSG e finala GALACTICA a Champions League! Lyon a tras in vesta de protectie a lui Bayern, apoi a fost UCISA de monstrul din Bundesliga! AICI fazele din Bayern 3-0 Lyon

Liga Campionilor
Live Blog
CHAMPIONS LEAGUE
Data publicarii: Miercuri 19 August 2020, 20:19
Data actualizarii: Joi 20 August 2020, 00:20

Urmarim si comentam impreuna meciurile din semifinalele Champions League pe www.sport.ro si Facebook sport.ro.

21:13 19 Aug
OLYMPIQUE LYON - BAYERN MUNCHEN

Echipele de start:

20:16 19 Aug
Olic a fost eroul ultimului duel dintre Lyon si Bayern, din 2010. Cine va fi erou in aceasta seara? :D

13:47 19 Aug
Echipele probabile:

13:45 19 Aug
Thiago Alcantara, magie la mijlocul terenului in meciul cu Barcelona! Au gresit catalanii cand au renuntat la el?

Drumul pana in semifinale pentru Lyon si Bayern:
13:44 19 Aug
Executie geniala a lui Cornet in meciul cu City! Ii iese si cu Bayern?! :)

13:43 19 Aug

Paris Saint-Germain isi va afla in aceasta seara adversara din marea finala de duminica, 23 august de la ora 22:00. Bayern pleaca drept principala favorita in semifinala cu Lyon, care a fost responsabila de surprizele competitiei.

Francezii vin dupa ce au eliminat nume grele din fotbal precum Juventus, iar apoi pe Manchester City in sferturile Champions League, in timp ce Bayern vine dupa umilinta aplicata Barcelonei, 8-2.

23:53 18 Aug
PSG este primul club din Franta care se califica in finala Champions League in ultimii 16 ani.

Cealalta finalista se va decide maine seara, de la ora 22:00, in duelul dintre Olympique Lyon si Bayern Munchen.

23:51 18 Aug

Fluier final pe Estadio Da Luz. PSG se impune cu scor de neprezentare in fata lui RB Leipzig si obtine in premiera biletele pentru finala Ligii Campionilor.

23:45 18 Aug
Repriza secunda a fost mai echilibrata, iar nemtii au pus de cateva ori in pericol poarta lui Rico, fara a reusi, insa, sa modifice tabela.
23:27 18 Aug

Ce ziceti: PSG e de neoprit? :)

23:17 18 Aug

GOOOL PSG! Bernat inscrie cu capul dupa o faza controversata, care a necesitat consultarea arbitrajului video.

23:12 18 Aug

Forsberg iroseste prima ocazie importanta a reprizei secunde, trimitand un sut puternic peste poarta aparata de Rico.

22:58 18 Aug
Neymar a ratat cele mai mari ocazii ale lui PSG in prima repriza, dar a reusit un assist pentru golul lui Di Maria, a 24-a sa pasa de gol in Liga Campionilor.

22:49 18 Aug

Pauza la Lisabona. PSG are 2-0 si este aproape calificata in finala Champions League.

22:43 18 Aug

GOOOL PSG! Di Maria mareste avantajul francezilor dupa un assist al lui Neymar. Faza a plecat dupa o greseala a portarului Gulacsi.

22:35 18 Aug

O noua ocazie uriasa ratata de Neymar, care trimite din nou mingea in bara in minutul 35, dupa o lovitura libera.

22:25 18 Aug

Laimer trimite balonul milimetric pe langa poarta lui Rico dupa o lansare a lui Sabitzer. Francezii scapa, din nou, fara gol primit.

22:23 18 Aug
Sabitzer isi incearca norocul dintr-o lovitura libera, insa mingea loveste zidul si este respinsa peste poarta.
22:13 18 Aug

GOOOL PSG! Marquinhos il lasa fara reactie pe portarul Gulacsi, inscriind cu capul din careul mic, dupa o lovitura libera executata de Di Maria.

22:07 18 Aug

Mbappe trimite balonul in poarta aparata de Gulacsi, insa golul este anulat dupa ce mingea ii loveste mana lui Neymar.

Neymar rateaza prima ocazie importanta a meciului, trimitand mingea din scurt in bara.

22:03 18 Aug

A inceput partida de pe Estadio Da Luz! Cine se califica in finala? :)

Leipzig - PSG, LIVE TEXT, de la 22:00

Prima semifinala din sezonul 2019 - 2020 al Champions League este Leipzig - PSG!

Leipzig a reusit surprinza in sferturi, unde a reusit sa o elimine pe Atletico Madrid, scor 2-1. Nemtii sunt pentru prima oara in istorie in aceasta faza a competitiei si au una dintre cele mai tinere medii de varsta din acest sezon.
De partea cealalta, PSG s-a chinuit in fata revelatiei Atalanta, care a condus-o pana in minutul 90. Intrarea lui Mbappe in teren, revenit dupa o accidentare la glezna, a dinamizat jocul parizienilor care au reusit sa rastoarne scorul in doar 3 minute. Marquinos (90') si Chupo-Moting (90+3) au trimis-o pe PSG in semifinale.

Echipa lui Thomas Tuchel porneste ca mare favorita in aceasta seara, iar daca va reusi sa se impuna, in finala o va intalni pe invingatoarea dintre Lyon si Bayern Munchen, duel care va avea loc miercuri seara, de la ora 22:00.

Next: 3. Vezi urmatoarea pagina »
  • Leipzig - PSG, LIVE TEXT, de la 22:00 | Incep SEMIFINALELE Champions League! Mbappe si Neymar se dueleaza cu nemtii care au rapus-o pe Atletico Madrid
300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”