CITY 1-3 LYON | Guardiola dupa Barcelona! SOC in imperiul banilor: City a fost SCOASA din Champions League de Lyon! AICI: care sunt semifinalele si cand se joaca

Liga Campionilor
Live Blog
CHAMPIONS LEAGUE
Data publicarii: Sambata 15 August 2020, 21:40
Data actualizarii: Duminica 16 August 2020, 00:45

Urmarim si comentam impreuna duelurile din sferturile Ligii Campionilor pe WWW.SPORT.RO si Facebook sport.ro

23:46 14 Aug

GOOOL Bayern! Coutinho reuseste dubla in doar 4 minute. Ter Stegen nu mai are reactie in poarta Barcelonei...

23:43 14 Aug

GOOOL Bayern! Coutinho duce scorul la 7-2 dupa o faza superba, finalizata cu un gol inscris printre doi jucatori de la Barcelona.

23:40 14 Aug

GOOOL Bayern! Lewandowski reuseste si el sa-si treaca numele pe tabela. Polonezul inscrie un gol cu capul care a fost aprobat dupa verificarea VAR.

23:31 14 Aug

Meciul nebun din sferturile de finala ale Ligii Campionilor l-a lasat fara prea multe cuvinte pe antrenorul Barcelonei. Quique Setien a fost vazut de mai multe ori zicand doar atat: "Madre mia".

23:20 14 Aug

GOOOL Bayern! Kimmich reuseste sa trimita in plasa un balon primit de la Davies care i-a facut KO pe fundasii Barcelonei de la marginea terenului pana in careu.

23:15 14 Aug

GOOOL Barcelona! Suarez reuseste un gol superb dupa o pasa a lui Jordi Alba si un dribbling frumos in careu.

23:10 14 Aug
Lewandowski inscrie si el in aceasta seara, dar golul lui este anulat pe motiv de offside.
23:06 14 Aug
Bayern a inceput repriza secunda in forta, iar Perisic a incercat sa mai inscrie un gol, insa Ter Stegen a prins balonul.
22:57 14 Aug
Record negativ pentru catalani in aceasta seara: Barcelona nu a mai primit niciodata 4 goluri in prima repriza intr-un meci de Champions League.

22:53 14 Aug
Messi a parut extrem de dezamagit si ingandurat de prestatia echipei sale din primele 45 de minute.

22:46 14 Aug

Pauza la Lisabona, dupa o prima repriza care a aratat cam asa:

22:43 14 Aug
Thomas Muller a reusit o dubla in fata Barcelonei in mai putin de 30 de minute si a stabilit un record incredibil. Este primul jucator din istoria Ligii Campionilor care inscrie de 6 ori in poarta catalanilor.

22:39 14 Aug
In aceste momente, pare ca jucatorii lui Bayern sunt de neoprit...

22:32 14 Aug

GOOOL Bayern! Thomas Muller reuseste dubla dupa un assist al lui Kimmich.

22:28 14 Aug

GOOOL Bayern! Gnabry primeste o pasa perfecta la marginea careului si inscrie fara probleme.

22:27 14 Aug
Meci nebun in aceasta seara la Lisabona! Ocaziile nu intarzie sa apara la niciuna dintre porti, iar Ter Stegen si Neuer sunt pusi in mare dificultate.
22:22 14 Aug

GOOOL Bayern! Perisic profita de o greseala a lui Sergi Roberto si il face KO pe Ter Stegen.

22:15 14 Aug
Barcelona a simtit ca poate intra in avantaj dupa autogolul lui Alaba, insa mingea a lovit bara.

22:08 14 Aug

GOOOL Barcelona! Alaba trimite mingea in propria poarta si anuleaza dupa doar 3 minute avantajul pe care golul lui Muller l-a dat nemtilor.

22:05 14 Aug

GOOOL Bayern! Thomas Muller deschide scorul din minutul 4 la finalul unei faze senzationale, iar catalanii se vad deja condusi in sfertul de finala de la Lisabona.

22:00 14 Aug
Cele doua echipe s-au pregatit destul! E timpul pentru meci!

21:11 14 Aug
AMR 50 de minute! :D

20:57 14 Aug
BARCELONA - BAYERN

Echipele de start

20:55 14 Aug

Va fi Messi mai puternic decat Bayern in aceasta seara? :)

20:46 14 Aug
SOC la Barcelona cu mai putin de 90 de minute inainte de startul meciului cu Bayern! Umtiti a fost depistat pozitiv cu noul coronavirus.

Din fericire pentru catalani, fotbalistul nu face parte din lotul pentru Final 8-ul Ligii Campionilor, iar infectarea lui nu influenteaza meciul din aceasta seara.
19:23 14 Aug
Barcelona nu are amintiri prea placute din confruntarile cu Bayern. Nemtii nu prea pierd...

...dar si cand o fac, pierd in fata echipei care ulterior castiga trofeul!

Va reusi Messi &co. ce au reusit Real Madrid si Liverpool in anii trecuti? :D
17:30 14 Aug
Cifrele lui Messi si Lewandowski sunt incredibile! Ce vor reusi cei doi in aceasta seara?

15:03 14 Aug
12 goluri in ultimele 8 meciuri pentru Robert Lewandowski! Cate inscrie diseara?
15:01 14 Aug

Robert Lewandowski vs Chelsea! 3 goluri si 4 assist-uri!

11:39 14 Aug
Leo Messi vs Napoli! Reuseste capitanul Barcelonei o noua prestatie uimitoare cu Bayern?

11:07 14 Aug
Echipele probabile pentru meciul de diseara:
11:06 14 Aug

Barcelona si Bayern Munchen lupta pentru un loc in semifinalele Champions League! Bavarezii pornesc favoriti in meciul cu Barcelona, care a anuntat ieri ca l-a recuperat pe Ousmane Dembele la timp pentru meciul din sferturi!

21:17 13 Aug

Leipzig 2-1 Atletico Madrid

Final de partida! Olmo (22 de ani) si Adams (21 de ani) aduc victoria pentru RB Leipzig, care o va intalni pe PSG in semifinalele Champions League!

Min 88. GOOOOOOLLL LEIPZIG! Adams da lovitura cu un sut de la marginea careului! Mingea este deviata si Oblak nu mai poate sa intervina!

Min 71. GOOOOOLLL ATLETICO MADRID! Joao Felix restabileste egalitatea dintr-un penalty obtinut tot de el!

Min 51. GOOOOOOOOOLLL LEIPZIG! Dani Olmo primeste o centrare perfecta din partea lui Sabitzer si deschide scorul cu o lovitura de cap!

Echipele de start:

15:25 13 Aug
RB Leipzig se va duela cu Ateltico Madrid in sferturile de finala Champions League.
Invingatoarea dintre cele doua echipe va juca la Lisabona in semifinalele competitiei cu PSG. Francezii au trecut de Atalanta aseara, cu scorul de 2-1.
Cele doua formatii s-au calificat in sferturile competitiei inainte ca Liga Campionilor sa fie intrerupta din cauza pandemiei de coronavirus.
Nemtii au eliminat finalista de anul trecut, Tottenham, cu scorul de 4-0 la general. Iar echipa din capitala Spaniei pe detinatoarea trofeului, Liverpool, cu scorul de 4-2, dupa ce meciurile s-au jucat in dubla mansa.
La Atletico Madrid nu va putea juca Vrsaljko si Angel Correa, dupa ce au fost depistati cu noul coronavirus. Echipa germana nu are niciun indisponibil.
Echipe probabile:

RB Leipzig: Gulacsi - Klostermann, Upamecano, Halstenberg - Mukiele, Laimer, Sabitzer, Angelino - Nkunku, Olmo, Schick

Atletico Madrid: Oblak - Trippier, Gimenez, Felipe, Lodi - Llorente, Koke, Saul, Carrasco - Joao Felix, Costa
15:16 13 Aug
Meciul zilei

00:17 13 Aug
PSG isi va afla adversarul din semifinale in meciul de joi seara, care le va pune fata in fata pe Atletico Madrid si RB Leipzig.

23:59 12 Aug

PSG reuseste, cu doua goluri inscrise in doua minute, sa dea peste cap planurile celor de la Atalanta si se califica in semifinalele Champions League!

23:53 12 Aug

GOOOL PSG! Choupo-Moting inscrie in prelunigirile reprizei secunde, iar PSG este aproape calificata in semifinale!

23:52 12 Aug

GOOOL PSG! Marquinhos reuseste egalarea in minutul 90!

23:41 12 Aug
Mbappe isi face simtita prezenta pe teren! El a trimis cateva mingi periculoase spre poarta Atalantei, insa tabela a ramas neschimbata.

23:31 12 Aug

Mbappe arata bine, dar Keylor Navas s-a accidentat si ar putea fi inlocuit in poarta lui PSG. Probleme mari pentru Tuchel in ultimele 20 de minute ale partidei!

23:23 12 Aug

Mbappe, abia refacut dupa accidentarea oribila de la finalul lunii iulie, a intrat pe teren. Va reusi sa inscrie?

23:17 12 Aug
Francezii tot nu reusesc sa gaseasca poarta...

23:05 12 Aug

Cam asa a aratat prima repriza pentru Neymar:

Ce o sa reuseasca in urmatoarele 45 de minute?

22:49 12 Aug
Pauza pe Estadio da Luz! Atalanta intra cu avantaj la cabine si nu putem decat sa ne intrebam ce o sa ne mai rezerve urmatoarele 45 de minute! :D

22:45 12 Aug
Curg ratarile INCREDIBILE ale lui Neymar!

22:43 12 Aug
Reusita lui Pasalic este cea de-a 12-a din acest sezon. Poate fi, insa, cea mai importanta! :)

22:38 12 Aug
Neymar trimite prima minge pe spatiul portii dupa o lovitura libera. Sportiello prinde balonul fara probleme.
22:29 12 Aug

GOOOL Atalanta! Pasalic il invinge pe Keylor Navas si deschide scorul in partida cu PSG!

22:21 12 Aug
Keylor Navas este, pana acum, cel mai bun jucator de la PSG dupa interventiile incredibile reusite in primele 20 de minute ale meciului.

22:05 12 Aug

Neymar a ratat prima ocazie importanta a partidei.

22:00 12 Aug

Cine se califica astazi in semifinalele Champions League?

21:45 12 Aug
Cine inscrie in aceasta seara? Credeti ca va fi un meci cu goluri multe? :D

21:15 12 Aug
Mbappe nu este in primul 11, asa cum era de asteptat avand in vedere accidentarea sa din urma cu cateva saptamani. El este, insa, la Lisabona si ar putea prinde cateva minute in aceasta seara.

21:14 12 Aug

ATALANTA - PSG

18:36 12 Aug
Din aceasta seara, toate privirile sunt atintite spre Lisabona!

13:20 12 Aug

Atalanta - PSG, LIVE TEXT, de la 22:00

Atalanta - PSG este primul duel din sferturile Ligii Campionilor. Italienii sunt marea revelatie a acestui sezon si spera sa produca surpriza in aceasta seara.

Atalanta s-a facut remarcata ca o echipa tanara, entuziasta si pentru care principala arma este atacul. In sezonul recent incheiat din Serie A au avut de departe cel mai bun atac, reusind sa inscrie 98 de goluri, cu 17 mai multe decat Inter, care a fost urmatoarea echipa ca numar de goluri.

Atalanta s-a calificat dintr-o grupa cu Manchester City, Sahtior si Dinamo Zagrev. In optimi, italienii i-au eliminat pe Valencia in dubla mansa, scor 8-4 la general.

De partea cealalta, PSG a eliminat-o pe Dortmund in optimi, scor 3-2 la general. Thomas Tuchel nu este inca sigur daca se va putea baza pe Mbappe, Veratti sau Kurzawa in aceasta seara.

Cei trei jucatori au facut deplasarea la Lisabona, insa antrenorul lui PSG nu a spus exact daca cei trei vor fi titulari sau nu.

Next: 3. Vezi urmatoarea pagina »
  • Atalanta - PSG, LIVE TEXT, de la 22:00 | Incep sferturile din Final 8-ul Ligii Campionilor! Neymar si Mbappe sunt marii favoriti in aceasta seara