THRILLER PE CAMP NOU! Barca 2-1 Atletico. Dubla lui Suarez rastoarna un meci nebun. Torres a deschis scorul si a fost eliminat | Bayern 1-0 Benfica. VEZI REZUMATELE

Liga Campionilor Atletico Madrid Barcelona uefa champions league Liga Campionilor

22:28 05 Apr

Barca 0-1 Atletico, min 41. Mascherano suteaza de la peste 25 de metri, fara probleme pentru Oblak

22:23 05 Apr

TORRES E ELIMINAT! TORRES E ELIMINAT! Atletico Madrid conduce prin golul lui El Nino Torres, dar ramane in inferioritate numerica din minutul 35, dupa ce Torres a vazut al doilea galben

22:21 05 Apr

Bayern 1-0 Benfica, minutul 33. Vidal reia cu capul peste poarta din 6 metri

22:19 05 Apr

Barca 0-1 Atletico, minutul 31. Emotii uriase pe Camp Nou! Griezmann suteaza de la 14 metri, la coltul lung, Ter Stegen a scos in ultima clipa!

22:13 05 Apr

GOOOOOOOL ATLETICO MADRID! GOOOOL TORRES! Atletico are 1-0 pe Camp Nou, in fata Barcelonei! Torres a sutat printre picioarele lui Ter Stegen de la 15 metri

22:11 05 Apr

Minutul 26 in Barca - Atletico, in continuare 0-0. Griezmann suteaza pe langa poarta de la 20 de metri

22:06 05 Apr

Minutul 20 in Barca - Atletico, 0-0. Neymar a reluat cu capul peste poarta din 6 metri

22:04 05 Apr

Niste cifre. Ce ar fi fotbalul fara statistici? :))

22:00 05 Apr

Minutul 13 in Barcelona - Atletico, Messi primeste excelent la 13 metri de poarta, dar rateaza complet sutul. Ramane 0-0 in meciul transmis acum de ProTV

21:56 05 Apr
21:53 05 Apr

Minutul 5 in Barca - Atletico. Messi suteaza de la 20 de metri, pe langa poarta

21:49 05 Apr

GOOOOL BAYERN in minutul 2 al meciului cu Benfica! Vidal a deschis scorul! 1-0, Bayern - Benfica

21:46 05 Apr

Start in meciurile de Liga din aceasta seara!

- Barcelona - Atletico este live la ProTV

- Bayern - Benfica este live text aici

- Rezumatele sunt la Sport.ro de la 23:55

21:41 05 Apr

Jucatorii lui Atletico au iesit la incalzire, catalanii au dat drumul la aspersoare :)

21:36 05 Apr
21:23 05 Apr

Cel mai amuzant moment de la ultimul antrenament al Barcelonei

21:22 05 Apr

Ne incalzim putin pentru meciurile din Liga?

21:20 05 Apr

BAYERN - BENFICA, ECHIPELE DE START

20:49 05 Apr

ECHIPELE DE START LA BARCELONA - ATLETICO

Meciul se vede la ProTV si pe net, pe voyo.ro.

CLICK AICI PENTRU LIVE

19:13 05 Apr

Ucis de Real, Leo renaste cu Atletico! Asta nu e meci, e film de Oscar :)

E scenariul catalanilor pentru aceasta seara.

17:37 05 Apr

Recordul lui Messi la tiki-taka printre jaloane a fost doborat :)

Nemtii de la Bild anunta ca in Germania exista un jucator mai 'tiki-taka' decat Messi: Maurice Litka, pustiul de 20 de ani al lui St Pauli, a scos cel mai bun timp in proba de viteza printre jaloane - 5,100 secunde pe distanta de 7,8 metri.

Cel mai bun timp al lui Messi pe aceasta distanta este de 5,125 de secunde.

Si Edwald Lienen, fostul antrenor al Otelului, acum pe banca lui St Pauli, s-a bagat la driblinguri. I-a impresionat pe jucatori cu timpul sau de 5,915 secunde.

Ewald #Lienen schlägt sie alle! Unser Coach stellt beim "Superdribbler" mit 6,12 sek einen Rekord unter den Bundesligatrainern auf. Zuvor lag die Bestzeit von Armin Reutershahn bei 6,7 sek. Forza, Ewald! ????____Pssst: Den "Superdribbler" gibt's auch in der Fußballschule der FC St. Pauli Rabauken. Also schaut vorbei. ????#fcsp

Posted by FC St. Pauli on Monday, April 4, 2016
10:42 05 Apr

Torres, omul negru pentru Barcelona

Atletico Madrid spera sa dea lovitura pe Camp Nou, iar Diego Simeone isi pune toate sperantele in Fernando Torres, atacantul din lotul lui Atleti cu cele mai multe goluri impotriva rivalei catalane.

Torres, in varsta de 32 de ani, a marcat un gol in ultimul meci al lui Atletico, 5-1 cu Betis. Acesta are impotriva Barcelonei, in 16 meciuri, 10 goluri, jumatate dintre ele pe Camp Nou. Barca este victima preferata a lui El Nino, fiind urmata de Villarreal (9 goluri impotriva lor).

In acest sezon, Fernando Torres are 6 goluri in 23 de meciuri.

10:38 05 Apr

Rezumatele se vad in fiecare seara de Liga Campionilor la Sport.ro, ora 23:50

10:37 05 Apr