Petrolul 1-2 FC Arges | LACRIMI pentru Petrolul! E out din lupta pentru promovare dupa ce a luat bataie in 5 minute! | AICI clasamentul

liga 2 FC Arges Rapid Turris Turnu Magurele Liga 2 LIVE TEXT Petrolul - FC Arges de la 19:00 | Lupte crancene in Liga 2, toata lumea are sanse sa promoveze! | CS Mioveni a castigat la Turris!
Live Blog
Playoff Liga 2
Data publicarii: Marti 28 Iulie 2020, 12:20
Data actualizarii: Marti 28 Iulie 2020, 20:57

CS Mioveni a castigat cu 1-0 la Turnu Magurele si pastreaza sanse mari de promovare! Nici Rapid nu renunta, iar Petrolul si FC Arges se lupta si ele astazi!

17:59 15 Jul

UTA ARAD - PETROLUL PLOIESTI

Echipele de start:

UTA Arad: Iacob - Ilie, Melinte, Simo, Ursu - Moise, Miculescu, Bustea, Isac - Buhacianu, Rus

Petrolul: Avram - Sirghi, Rauta, Manolache, Ticu - Pierce, Deac, Colli, Blanaru - Tudor, Arnautu

13:43 15 Jul

UTA Arad - Petrolul Ploiesti, LIVE TEXT, de la 18:30

Meciul zilei din playoff-ul Ligii 2 are loc la Arad. Partida, programata initial in prima runda, a fost amanata dupa ce mai multi jucatori de la Petrolul au fost testati pozitiv cu noul coronavirus.
UTA Arad a pierdut primul meci din playoff, scor 3-4, acasa cu Turris Turnu Magurele. De partea cealalta, Petrolul a obtinut o remiza in fata Rapidului, scor 0-0, intr-un meci in care ploiestenii au reusit contraperformanta de a rata de trei ori o lovitura de la 11 metri.
UTA ramane in continuare liderul playoff-ului, cu 25 de puncte, in timp ce Petrolul este pe ultima pozitie, cu 20 de puncte, la egalitate cu Arges.

Clasamentul din playoff-ul Ligii 2

19:17 11 Jul

Petrolul Ploiesti 0-0 Rapid

FINAL

Min. 73: Alexa il trimite pe Tataru in poarta care are noroc la penalty-ul batut de Meza Colli! Jucatorul Petrolului a trimis mingea mult peste poarta.

Min. 68: De aceasta data executa Marinescu, insa penalty-ul se repeta dupa ce Popa a depasit din nou linia portii! Portarul a vazut al doilea galben si e eliminat

Min. 66: Arnautu executa lovitura de pedeapsa, insa trage slab! Lovitura se repeta dupa ce portarul a depasit linia portii.

Min. 65: Penalty pentru Petrolul scos de Mario Bratu!

Min. 28: CARTONAS ROSU RAPID! Rares Lazar este eliminat dupa ce a luat al doilea galben in urma unui fault din spate la Arnautu.

Min. 3: Sefer reuseste sa inscrie, insa arbitrul anuleaza golul pe motiv de ofsaid!
Min. 1: A inceput meciul!

Petrolul: Avram - Sirghi, Rauta, Manolache, Ticu - Pierce, Deac - Meza Colli, Marinescu, Tudor - Arnautu
Rezerve: Lungu, Apostolachi, Blanaru, Enache, Nitescu, Bratu
Antrenor: Costel Enache

Rapid: Popa - Bonnin, Iacob, Mallo, Goge - Lazar, Jorza - Sefer, Alami, Draghiceanu - Hlistei
Rezerve: Tataru, Bajan, Manole, Cretu, Djuric, Labeau, Dulca
Antrenor: Dan Alexa

12:57 11 Jul
Petrolul debuteaza astazi in playoff-ul Ligii 2, dupa ce au avut mai multe cazuri de Covid-19 in echipa. Ploiestenii primesc vizita Rapidului, astazi, de la ora 20:15.
Echipa din Giulesti a remizat in primul meci din playoff, scor 0-0 cu Mioveni.
Liderul clasamentului ramane in continuare UTA Arad, in ciuda corectiei primite pe teren propriu din partea lui Turris, scor 3-4.

Clasamentul playoff-ului Ligii a 2-a:

* UTA si Petrolul au cate un meci mai putin disputat pentru ca partida din etapa inaugurala a playoff-ului a fost amanata dupa ce la Ploiesti au fost 6 jucatori depistati pozitiv cu noul coronavirus.
19:24 09 Jul
Fluier final la Arad. La capatul unui meci frumos, UTA a fost invinsa gratie golului inscris in ultimele minute. Aradenii au avut mai multe ocazii de gol la 3-3, insa punctele au ajuns la Turnu Magurele dupa o gafa uriasa.
19:20 09 Jul

GOOOL Turris! Haita inscrie al 7-lea gol al partidei, ducandu-si echipa in avantaj cu doar un minut inainte de prelungirile meciului.

18:49 09 Jul
GOOOL UTA Arad! Bustea reuseste sa inscrie un gol superb, iar cele doua echipe sunt din nou la egalitate.

gol 6
18:45 09 Jul
GOOOL Turris! Voinea isi duce echipa in avantaj pentru prima data in acest meci, transformand o lovitura de la 11 metri.

18:18 09 Jul

GOOOL Turris! Pana egaleaza cu cateva secunde inainte de prelungirile primei reprize, gasind o bresa in apararea aradenilor.

18:05 09 Jul

GOOOL UTA Arad! Buhacianu a dus echipa gazda in avantaj din nou, dupa ce a inscris usor, lasandu-i in urma pe fundasii de la Turris.

gol 3

17:54 09 Jul

GOOOL Turris! Tescan a restabilit egalitatea din 6 metri.

gol turris

17:36 09 Jul

GOOOL UTA Arad! Jucatorii lui Balint incep meciul foarte bine si deschid scorul in minutul 3, prin Romario Moise.

gol uta

17:00 09 Jul

UTA ARAD - TURRIS TURNU MAGURELE

UTA Arad: Iacob - Ursu, Melinte, Ilie, Rumbullaku - Miculescu, Moise, Isac, Bustea - C. Rus, Buhacianu
Rezerve: Balauru, Crisan, Puscas, Ionita, Jebari, Oroian, A. Rus

Turris: Dutu - Calintaru, Ispas, Pirvulescu, Mitrea - Cioinac, Pana - Tescan, Haita, Voicu - Voinea
Rezerve: Paun, Negrut, Serediuc, Paturca, Neacsu, Salcianu
14:04 09 Jul
Liderul din sezonul regulat si din playoff, UTA Arad joaca astazi primul meci de la reluarea sezonului. Aradenii primesc vizita lui Turris, astazi, de la 17:30.
UTA conduce clasamentul, cu 25 de puncte, fiind urmata de Mioveni si Turris, care au cate 21 de puncte.
"Suntem in fata unei competitii blitz, fulger, cum se spune, cu doar cinci meciuri. Sunt 15 puncte puse in joc si chiar le-am spus baietilor ca imi doresc foarte mult sa iesim castigatori la finalul acestei competitii. Sunt si eu foarte curios sa vad detaliile legate de jocul nostru dupa o perioada atat de lunga de inactivitate. Intr-adevar, ceea ce s-a intamplat in aceste doua meciuri pe care le-am vazut pana acum play-off arata destul de evident ca echipele resimt aceasta lipsa de competitie din ultimele patru luni. Altfel, eu nu fac calcule", a declarat Laszlo Balint, antrenorul aradenilor.

21:52 07 Jul
Min. 90+4: S-a incheiat partida. Tabela a ramas neschimbata, scor 0-0, desi rapidistii au avut un om in plus pe teren pentru mai mult de jumatate de ora.
In ultimele secunde ale prelungirilor, CS Mioveni a avut o ocazie importanta, insa in cele din urma punctele au fost impartite.
In acest moment, CS Mioveni a urcat pe locul 2, iar Rapid este pe a 5-a pozitie.
21:21 07 Jul
Min. 61: Ocazie uriasa pentru Rapid. Mingea a fost cat pe ce sa intre in poarta, dar gazdele au scapat, din nou, ca prin urechile acului.

21:17 07 Jul

Min. 57: CS Mioveni ramane in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Raul Costin.

21:02 07 Jul
Min. 46: A reinceput meciul.
20:46 07 Jul
Min. 45: S-a incheiat prima repriza fara ca vreuna dintre echipe sa reuseasca sa inscrie, desi ocazii au fost la ambele porti.
20:10 07 Jul
Min. 9: Rapidistii rateaza prima ocazie importanta, Croitoru reusind sa salveze situatia.

20:01 07 Jul
Min. 1: A inceput meciul, cele doua echipe tinand un moment de reculegere pentru victimele noului coronavirus.

19:05 07 Jul

Echipa de start aliniata de Claudiu Niculescu:

Croitoru, Ghita,  Burnea, Beta, Stoica, Radescu, Costin, Serban, Cosereanu, Mazarache, Massaro
Rezerve: Sima, Anghelina, Isfan, Herghelegiu, Balint, Gherghe, Albastroiu

19:02 07 Jul
Avem primul 11 trimis in teren de Dan Alexa, la primul sau meci oficial pe banca Rapidului, de la revenirea in Giulesti.

16:53 07 Jul
Astazi, de la ora 20, se disputa al doilea meci din prima etapa a playoff-ului Ligii a 2-a.
Rapid merge pe terenul celor de la CS Mioveni pentru a obtine cele 3 puncte puse in joc. In cazul unei victorii, giulestenii vor urca pe locul 2 in clasament.
In caz contrar, gazdele ajung pe pozitia secunda, la un punct in spatele liderului UTA Arad.
De mentionat ca aradenii nu au jucat in aceasta prima etapa deoarece echipa pe care trebuiau sa o intalneasca, Petrolul Ploiesti, a avut 6 jucatori testati pozitiv cu Covid-19.
18:56 03 Jul
Min. 90: Partida s-a incheiat fara ca vreuna dintre echipe sa reuseasca sa inscrie.
In conditiile in care au avut un om in plus pe gazon, jucatorii lui Turris nu au pus foarte multe probleme adversarilor. Portarul argesenilor, Ducan, a reusit sa isi salveze echipa in cateva ocazii, iar tabela a ramas neschimbata.
18:11 03 Jul
Min. 48: FC Arges ramane in inferioritate numerica, dupa ce Panait a primit cartonasul rosu in urma unui contact cu un adversar.

rosu
18:07 03 Jul
Min. 46: A inceput repriza secunda.
17:51 03 Jul
Min. 45: Pauza in meciul de debut al playoff-ului Ligii a 2-a. Turris Turnu Magurele si FC Arges sunt la egalitate, scor 0-0.

turris
17:03 03 Jul
Min. 1: A inceput meciul. Echipele au tinut un minut de reculegere in memoria victimelor cauzate de noul coronavirus.
15:20 03 Jul

TURRIS - FC  ARGES

Turris: Dutu – Calintaru, Ispas, Mitrea, Ct. Pirvulescu, Sil. Pana (cpt.), Cioinac, Haita, Alb. Voinea, Serediuc, Ad. Voicu
Rezerve: Aur. Paun – Salcianu, Negrut, Paturca, Rob. Neacsu, Cr. Ciobanu, Buleica
Antrenor: Erik Lincar

FC Arges: Ducan – Tofan, Deslandes, Mih. Leca, Serbanica, Andr. Panait, Prepelita (cpt.), Blejdea, N. Popescu, Matis, Buhaescu
Rezerve: Micle – I. Serban, I. Nastasie, Turda, Alin Popa, Nic. Musat, Mirica
Antrenor: Ionut Badea

Turris T. Magurele este una dintre surprizele Ligii a 2-a in acest sezon, iar pe teren propriu este una dintre cele mai puternice echipe. Nu a cedat in niciun meci si a primit doar 9 goluri. Turris nu a mai pierdut de 5 etape in Liga 2.

Desi nu este cotata printre favorite, Arges avea o serie buna inainte de pauza, obtinand doua remize si o victorie. Ultima infrangere a argesenilor a fost in urma cu 13 etape, in deplasarea de la ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu.

La ultima intalnire dintre cele doua, Arges s-a impus cu 3-2, pe teren propriu.

Program playoff Liga 2, etapa 1:

Vineri:
17:00 Turris T. Magurele - FC Arges

Marti:
20:00 CS Mioveni - Rapid Bucuresti

15:19 03 Jul

Liga 2 revine intr-un format inedit: playoff! Sase echipe din esalonul secund se lupta pentru promovarea in Liga 1: UTA Arad, CS Mioveni, Turris T. Magurele, FC Arges, Rapid Bucuresti si Petrolul Ploiesti.

Cea din urma a intampinat deja primele probleme, dupa ce 6 jucatori au fost testati pozitiv de Covid-19, iar meciul cu UTA Arad programat sambata a fost anulat.

Punctele au fost injumatatite, astfel UTA este lider cu 25 de puncte in clasament, urmata de CS Mioveni si Turris cu 20 de puncte. Arges, Rapid si Petrolul sunt la egalitate de puncte cu 19.

Next: 4. Vezi urmatoarea pagina »
  • Turris - FC Arges, LIVE TEXT de la 17:00 | Revine Liga 2! Primul meci din playoff