Petrolul 0-1 Pandurii! Petrolul, IN CRIZA! Jucatorii lui Rednic, fluierati de TOT stadionul! Toate fazele si primele reactii dupa meci

20:56 06 Apr

Min 19: Sut Nicoara dupa o faza facuta de Radut in jumatatea adversa, mingea e deviata si cade pe plasa! Corner pentru Pandurii!

20:55 06 Apr

Min 18: Sut peste poarta al lui Elton. Brazilianul a tras din afara careului.

20:54 06 Apr

Min 14: GOOOL Pandurii! Momcilovic inscrie superb, din unghi, cu o reluare din prima, dupa o centrare la bara a doua a lui Mihai Roman. Momvilovici a deviat la coltul scurt, spectaculos, mingea a gasit unghiul ideal!

20:36 06 Apr

Min 1: A inceput meciul!

20:23 06 Apr

Echipe de start pentru Petrolul - Pandurii:

Petrolul: Pecanha - Peteleu, Filip, Geraldo, Fanchone - Astafei, Marinescu, De Lucas, Teixeira - Tchite, Tamuz
Rezerve: Bolboasa, Coman, Ipsam Vasilache, Pastorini, Kronaveter, Mares

Pandurii: Gliwa - Ungurusan, Cordos, Vasiljevic, Momcilovic - Mrzjak, Nistor, Elton - Radut, Nicoara - Roman
Rezerve: Mingote, Matulevicius, Pitian, Buleica, Sandru, Grecu, Anton

22:35 05 Apr

Cum arata clasamentul din Liga I dupa victoria Stelei de la Medias

22:33 05 Apr

In aceasta seara am reusit sa luam 3 puncte foarte importante , am demonstrat ca suntem un grup unit si puternic !!! Hai viitorul !!!

Posted by Cristi Manea on Sunday, April 5, 2015
22:31 05 Apr

Gazeta Sporturilor scrie ca locul lui Sumudica la Chiajna va fi luat de Marius Baciu, care va fi ajutat de un alt fost stelist, Erik Lincar.

20:12 05 Apr

Viitorul e tot mai aproape de Europa! Iata cum arata clasamentul:

20:06 05 Apr

Min 100. FINAL DE MECI: Ceahlaul 1-2 Viitorul! Spiritele raman incinse la Piatra Neamt, unde moldovenii protesteaza in continuare, chiar si dupa fluierul final!

20:01 05 Apr

Min 98. O accidentare acum, suntem deja in al 8-lea minut de prelungire! Intrarea lui Massone a intarziat enorm partida! Acum e in afara terenului, in spatele gardului de protectie!

19:58 05 Apr

Min 96. GOOOL VIITORUL! Mitrea face dubla si ajunge golgheter in Liga I! 2-1 pentru Viitorul!

19:56 05 Apr

Min 92. Angelo Massone a intrat pe teren sa ii ceara explicatii arbitrului! Incredibil!

19:55 05 Apr

Min 91. Penalty pentru Viitorul! Al doilea! Wellyson face un fault clar in careu!

19:27 05 Apr

Min 62. GOL ANULAT pentru Daminuta! A batut o lovitura libera de la 17 metri, insa fara ca arbitrul sa fluiere! Desi marcase, el s-a ales cu un galben pentru proteste, nu si cu un gol pe tabela!

19:11 05 Apr

Min 48. Foarfeca a lui Wellyson, din centrul careului, mingea se duce in bara laterala a portii lui Albut! Pe respingere, mingea sutata trece peste poarta!

18:50 05 Apr

Min 45. GOOOL CEAHLAUL! Achim bate si marcheaza pentru moldoveni! 1-1!

18:48 05 Apr

Min 44. Penalty si pentru Ceahlaul! Taru face hent in careu!

18:47 05 Apr

Min 43. GOOOL VIITORUL! Mitrea face 1-0 pentru echipa lui Hagi si devine cel mai bun marcator, alaturi de Keseru - 12 reusite!

18:46 05 Apr

Min 41. Penalty pentru Viitorul! O faza la care nu se stie daca s-a dat fault sau hent in careul molodvenilor!

18:20 05 Apr

Marius Sumudica a fost dat afara de la Chiajna, dupa informatiile obtinute in exclusivitate de Sport.ro. El a spus imediat dupa meciul cu Brasov, in care echipa lui a fost egalata in min. 91, iar el trimis in tribune cu cateva zeci de secunde mai devreme:

"Pe mine la Chiajna nu ma doreste decat primarul. O sa spun eu intr-o zi ce se intampla aici, la Concordia!", a afirmat Sumudica dupa 1-1 cu FC Brasov.

18:13 05 Apr

Min 9. Galben pentru Knief, pentru un fault din spate la Nicolita

18:04 05 Apr

Min 1. Incepe meciul de la Piatra Neamt

18:03 05 Apr

Se tine un moment de reculegere in memoria lui Nicolae Rainea.

17:54 05 Apr

18.00 LIVE TEXT: Ceahlaul - Viitorul

Echipele de start:

CEAHLAUL: Calancea - Markovic, Wellyson, Ichim, Knief - Tabacariu, Achim, Stefanescu - Popadiuc, Francisco, Chitosca
Rezerve: Jovic, Carjan, Rusu, Chiriletti, Gheorghiu, Margina, Draghinceanu

VIITORUL: Albut - Manea, Taru, Mamele, Mitrea - Benzar, Daminuta, Marin - Nicolita, Henrique, Tanase
Rezerve: Buzbuchi, Munteanu, Pana, Bonilla, Mitrita, Nedelcu, Hodorogea

Cum arata clasamentul din Liga I - AICI

17:25 05 Apr

FINAL DE MECI: Chiajna 1-1 Brasov. Sumudica termina meciul in tribuna, dupa ce fusese eliminat cu cateva zeci de secunde inainte de golul egalarii, reusit de Brasov in min. 91!

17:22 05 Apr

Chiajna 1-1 Brasov, minutul 91! GOOOL LEKO! Balbaiala in careul Concordiei, apoi Leko, cazul pe teren, trimite mingea la vinclu si egaleaza!

Cam de aici a marcat Leko!

Sursa: captura DigiSport

15:59 05 Apr

Chiajna 1-0 Brasov, minutul 26. Goooool senzational Bucurica! A tras cu exteriorul de la 24 de metri, la fel ca Roberto Carlos, portarul a fost pacalit de efect, iar mingea s-a dus in poarta.

15:38 05 Apr

Chiajna - Brasov, minutul 7. Liviu Ganea are prima mare ocazie a meciului, dar este blocat de Matache.

15:15 05 Apr

15:30, CHIAJNA - BRASOV:

Chiajna: Matache, Alves, Maftei, Lovin, Ricardo Alves, Bucurica, Boldrin, Purece, Madeira, Dina, Florea

Brasov: Iacob, Matei, Novakovic, Goian, Leo, Cr. Ganea, Juric, Zlomisic, Aganovic, Constantinescu, L. Ganea

23:58 04 Apr

Pustai, dupa meci: "Am avut 30 de minute in care ma asteptam sa reactionam. N-am vazut asa ceva, imi pare foarte rau, dar nu mai avem ce sa facem acum. Sper sa ne revenim rapid. Avem nevoie de puncte, urmeaza meciuri capitale pentru noi"

22:37 04 Apr

Ce meciuri s-au jucat pana acum si ce partide mai sunt:

22:24 04 Apr

Min 94. FINAL DE MECI! U Cluj 1-0 Rapid! Ardelenii castiga primul meci in 2015 si trec peste giulesteni in clasament!

22:17 04 Apr

Min 86. Van der Brouk intra in locul lui Ceppelini

22:11 04 Apr

Min 80. Interventie extrem de buna a lui Veselovski, la un sut de la peste 25 de metri!

21:47 04 Apr

Min 56. GOOOL U CLUJ! Buchta gafeaza, iar Castillion profita de o deviere nefericita pentru portarul Rapidului si impinge mingea in poarta. Primul sau gol pentru U Cluj si primul gol al ardelenilor in 2015! 1-0!

21:43 04 Apr

Min 52. Viveiros intra in locul lui Raul Costin

21:40 04 Apr

Min 49. Daniel Niculae rateaza uluitor din 11 metri, mingea sa fiind deviata in corner

21:17 04 Apr

Min 45. Acelasi Niculae cere si penalty, la o noua actiune in careul ardelenilor!

Min 44. Niculae are cea mai mare ocazie a meciului! Intra in careu, ajunge in partea stanga, suteaza plasat, insa Veselovski intervine cu piciorul si respinge!

21:13 04 Apr

Min 40. Alexandru Dan intra in locul lui Borda

20:37 04 Apr

Min 5. Gravenberch incearca un sut din afara careului, insa Buchta retine fara prea mari emotii.

20:31 04 Apr

Se tine si un moment de reculegere in memoria marelui arbitru Nicolae Rainea, decedat in urma cu cateva zile.

Min 1. Incepe meciul de la Cluj

20:08 04 Apr

LIVE TEXT de la 20.30: U Cluj - Rapid

U Cuj: Veselovsky - Ciupe, Neag, Skvorc, Bambara - Mengolo, R. Costin, Lungu, Ceppelini - Gravenberch, Castillion
Rezerve: Dolha, Cr. Munteanu, Van der Broek, Lemnaru, Cristocea, Viveiros, Calcan
Antrenor: Adrian Falub

Rapid: Buchta - Sapina, Borda, Cmovs, J. Oriol - Gecov, Garai - Meulens, Coimbra, E. Oriol - D. Niculae
Rezerve: Draghia, Al. Dan, Benson, Pancu, Cerlinca, Ricardo Alves, Kikas
Antrenor: Cristi Pustai

20:03 04 Apr

Final de meci la Giurgiu: CFR bate Astra cu 1-0, prima victorie in 2015, iar gazdele pierd prima data dupa 3 meciuri.

19:16 04 Apr

Min 55. GOOOL CFR Cluj! Larie face 1-0 la Giurgiu, dupa un corner la care a lovit cu capul si a trimis mingea in plasa laterala. 1-0 pentru ardeleni!

18:02 04 Apr

Moment de reculegere in memoria marelui arbitru Nicolae Rainea.

16:52 04 Apr

Min 57: 0-1 CSU Craiova! Bawab marcheaza pentru olteni cu un sut din interiorul careului, la firul ierbii!

16:22 04 Apr

0-0 la pauza intre Otelul si CSU.

15:30 04 Apr

Echipele de start la Otelul - CSU Craiova

Otelul: Hotoboc – Solomon, Miron, Cucu, Murgoci – Helder Tavares, Milea, Dica – Hamroun, Cernat, Popescu

CSU Craiova: Balgradean – Achim, Frasinescu, Acka, Vatajelu – Baluta, Mateiu, Brandan, Tarnacop – Bawab, Nuno Rocha

23:00 03 Apr

Ce meciuri mai sunt in Liga I in aceasta etapa:

Cum arata clasamentul:

22:25 03 Apr

Putem rasufla usurati! S-a terminat meciul! :) Toti, putinii fani prezenti in Stefan cel Mare au strigat 'demisia, demisia', pentru minute bune! Dinamo 0-0 Botosani.

22:13 03 Apr
22:10 03 Apr

Min 77. Fabulos! :)))) Batin scapa singur cu portarul lui Dinamo, acesta iese mult din poarta, insa Batin ii trimite mingea direct in brate, desi in spatele sau, cu latul, putea trimite in poarta goala! :))

22:08 03 Apr

:))

21:08 03 Apr

Iata de ce nu avem 'marfa' multa despre meciul de astazi :)

21:06 03 Apr

Min 33. Baraaaa Dinamo! Bilinski a reluat cu capul o centrare de pe stanga, din partea lui Serginho, dar mingea a lovit stalpul drept al portii botosanene. Curileac intervine apoi la un nou sut al lui Bilinski! Mingea a revenit in careul de 6 metri, de unde a trimis din nou Bilinski, dar goalkeeper-ul oaspetilor a respins inc? o data.

20:33 03 Apr

Min 1. Incepe meciul din Stefan cel Mare!

20:10 03 Apr

De la 20.30 incepe Dinamo - FC Botosani!

Dinamo: T. Marc - Fai, Machado, Bunoza, Serginho - Barboianu, Elhamed, Gavrila, Alexe - Grozav, Bilinski
Rezerve: Naumovski, Rotariu, Matei, Cristescu, Boubacar, Nedelcearu, Lazar

Botosani: Curileac - Patache, Ngadeu, Tincu, Axinte - Vasvari, Bordeianu, Codoban, Martinus - Hadnagy, Batin
Rezerve: Tiut, Oltean, Ivanovici, Rosu, Fugh-Porret, Danci, Homei

Arbitri: Alexandru Tudor - Aurel Onita si Alexandru Cerei

18:23 03 Apr
ASA TG. MURES 1-0 CSMS IASI

ASA Tg. Mures a revenit la patru puncte in spatele Stelei in clasament, dupa victoria cu CSMS Iasi. Bumba a reusit sa marcheze cu o "bomba" senzationala in minutul 24. Acesta a trimis mingea perfect la coltul lung al portii lui Grahovac, similar cu reusita lui Tanase in semifinalele Cupei Romaniei, contra Petrolului.

"M-am inspirat de la Tanase", a declarat Bumba dupa meci, la DigiSport.

Liviu Ciobotariu: "Echipa a facut rezultatele, impreun? cu staff-ul, cu conducerea, cu suporterii. Suntem primii in clasamentul returului, dar a fost un joc foarte dificil. Am intalnit o echipa foarte bine organizata.

Am avut ceva probleme cu accidentarile in aceasta saptamana, insa cei care au intrat au demonstrat ca merita sa joace la aceasta echipa".

18:01 03 Apr

INCEPE ASA TG. MURES - CSMS IASI

ASA Tg. Mures: Stancioiu - Hanca, Constantin, Bejan, Sepsi - Gorobsov, Voiculet - Zicu, Goga, Bumba - Manolov

CSMS Iasi: Grahovac - Voicu, Mihalache, Ciuca, Badic - Bole, Ciucur, Enescu, Mitic - Onduku, Golubovic

300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”