Astra 1-2 Gaz Metan! Steaua, viitorul lui Cernat? Doua goluri si o pasa de gol in Otelul 3-0 Viitorul

18:30 Targu Mures - Pandurii

Promisiunea lui Edi Iordanescu pentru stelisti: "Sunt sigur ca ne vom intoarce cu minimum un punct de la Targu Mures"

18:11 25 Apr

Seara fierbinte pentru lupta la titlu - liderul din Liga I se poate schimba! Targu Mures are nevoie de o victorie in partida cu Pandurii pentru a trece pe primul loc macar pentru cateva ore. U Cluj - Steaua se joaca de la ora 21:00.

18:09 25 Apr

Rezultat final: FC Botosani 0-0 CSMS Iasi

Derby-ul Moldovei s-a terminat la egalitate, 0-0, iar FC Botosani a ratat astfel ocazia sa se apropie de Europa League. Remiza le convine insa iesenilor, care raman departe de zona rosie a clasamentului. FC Botosani si CSMS Iasi ocupa locurile 8 si 9 in clasament, la diferenta de sase puncte.

FC Botosani: Curileac - Patache, Ngadeu, Tincu, Faugh-Porret - Rosu (Browne '71), Vasvari, Croitoru - Roussel, Hadnagy (Ivanovici '46), Batin (Martinus '46). Antrenor: Leo Grozavu.

CSMS Iasi: Grahovac - Voicu, Plamada, Mihalache, Tiganasu (Ciuca '73) - Mitici - Ciucur (Bosoi '87), Cretu, Enescu (Braga '66), Bole - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

23:29 24 Apr

23:26 24 Apr

Rezultat final: Dinamo 1-1 CFR Cluj

23:06 24 Apr

Min 75 - Deac vede rosu direct dupa o intrare extrem de dura, cu talpa pe glezna, asupra lui Gavrila

22:43 24 Apr

Min 52 / Dinamo 1-1 CFR / Camora inscrie cu un sut surprinzator din unghi, la coltul scurt. Greseala de pozitionare a lui Traian Marc, portarul lui Dinamo se astepta la o centrare.

22:41 24 Apr

Min 50 / Dinamo 1-0 CFR / Elhamed deschide scorul cu o reluare din 6 metri dupa centrarea lui Marius Niculae

21:50 24 Apr

U Cluj ar putea sa aiba o asistenta record pentru acest sezon la meciul de maine cu Steaua. 20.000 de suporteri sunt asteptati la meci. U Cluj - Steaua se joaca sambata, de la ora 21:00.

21:26 24 Apr

21:30 Dinamo - CFR Cluj

21:15 24 Apr

Rezultat final: FC Brasov 1-2 Rapid

Rapid reuseste prima victorie la Brasov in ultimii 10 ani si viseaza in continuare sa se salveze de la retrogradare. "Am avut si putin noroc", a recunoscut italianul Bergodi, omul care a adus Rapidului maximum de puncte in cele doua etape de la revenire.

Rapid a egalat-o pe Brasov in clasament si s-a apropiat la un singur punct de Universitatea Cluj.

Paradoxal, rapidistii vor tine cu Steaua sambata la meciul cu U Cluj.

20:57 24 Apr

Min 79 - Sapunaru inscrie dintr-un penalty scos de Daniel Niculae si Rapid trece din nou in avantaj, 2-1

20:05 24 Apr

Min 45+2 - GOL Brasov! Sasa Novakovic egaleaza in ultimele secunde ale primei reprize, dupa ce a preluat o minge in careul Rapidului dintre toti fundasii adversi. Buchta nu a avut nicio sansa la sutul puternic al croatului

19:40 24 Apr

Min 20 - Rapid deschide scorul prin Meulens, care il invinge pe Iacob cu un sut plasat din marginea careului. La acest scor, Rapid o egaleaza pe FC Brasov in clasament

19:25 24 Apr

Min 5 - Lovitura de la 11 metri pentru FC Brasov dupa un fault comis de Cmovs asupra lui Tira. Constantinescu bate, insa trimite pe langa poarta.

19:17 24 Apr

19:15 FC Brasov - Rapid

Captura: soccerway.com

18:52 24 Apr

Rezultat final: Concordia Chiajna 2-2 CSU Craiova

18:41 24 Apr

Min 81 / Chiajna 2-2 Craiova / Mihai Dina egaleaza cu 10 minute inainte de final, Concordia e in acest moment la 3 puncte peste zona retrogradarii

18:28 24 Apr

Brandan a fost luat cu ambulanta de la stadion. Mijlocasul Craiovei s-a accidentat la glezna in finalul primei reprize.

18:17 24 Apr

Min 56 - Bawab inscrie pentru 2-1 dupa ce trece usor de doi adversari. Jucatorul Craiovei i-a dat mingea printre picioare lui Maftei inainte sa-l invinga pe Ramniceanu.

17:54 24 Apr

1-1 este scorul pauzei la Concordia Chiajna - CSU Craiova. Vasile Maftei a deschis scorul in minutul 38, din lovitura libera, Ionut Tarnacop a adus egalarea patru minute mai tarziu.

16:42 24 Apr

17:00 Concordia Chiajna - CSU Craiova

16:16 24 Apr

Mai sunt 7 etape pana la finalul sezonului si Steaua a ramas cu un singur punct avans peste principala urmaritoare, ASA Targu Mures. Echipa lui Costel Galca n-a castigat niciun meci in ultimele trei etape din campionat si poate pierde pozitia de lider daca face un pas gresit la Cluj.

U Cluj - Steaua se joaca sambata, de la ora 21:00. ASA joaca acasa cu Pandurii, tot sambata, de la 18:30.

Back: La prima pagina «