Bataile de pe stadioane nu se opresc: dinamovisti vs jandarmerie!

Data publicarii: Duminica 29 Iulie 2007, 19:56
Data actualizarii: Duminica 29 Iulie 2007, 19:56
BATAIE IN TRIBUNE LA MECIUL GLORIA BUZAU - DINAMO!

Meciul lui Dinamo cu nou-promovata Gloria Buzau a fost foarte tensionat. In minutul 25, la scurt dimt dupa ce gazdele au deschis scorul, suporterii dinamovisti s-au luat la bataie cu jandarmii care asigurau securitatea.

Iovita a marcat pentru 1-0 în minutul 24 si, imediat dupa gol, provocati si de sustinatorii Gloriei Buzau, fanii dinamovisti au inceput sa arunce cu bete de steag, pietre si alte obiecte in directia fortelor de ordine si a suporterilor adversi.

Jandarmii au intervenit in forta in randul suporterilor ce au luat loc la peluza din spatele portii aparate de Bogdan Lobont, lovind mai multe persoane cu bastoanele din dotare. Mai multi suporteri dinamovisti au ripostat lovind si ei cu betele de la steaguri în reprezentantii fortelor de ordine.

Spiritele s-au calmat dupa aproximativ 5 minute, dupa o discutie intre liderii fanilor dinamovisti si jandarmi. Pentru moment, nicio persoana nu a fost retinuta sau scoasa in afara stadionului de reprezentantii fortelor de ordine.