Live Blog
Bucurati-va de fotbal!
Data publicarii: Marti 18 Octombrie 2016, 10:24
Data actualizarii: Marti 18 Octombrie 2016, 23:45
Barcelona - City | Celtic - Gladbach | Bayern - PSV se joaca miercuri! Rezumatele sunt la Sport.ro de la 23:50!
22:38 18 Oct
Rezultatele si marcatorii serii in Champions League:

22:34 18 Oct
Faza suspecta de offside la golul 3 al lui Real. Danilo pare sa aiba un usor avans in fata adversarului in momentul in care pasa pleaca spre el:

22:33 18 Oct
Mahrez inscrie pentru Leicester! Daca Leicester castiga si azi, campioana Angliei va avea 9 puncte din 9 posibile in grupele Champions League!
22:32 18 Oct
Lacina Traore marcheaza pentru TSKA impotriva echipei de unde e imprumutat, Monaco! Rusii au 1-0 la pauza!

22:30 18 Oct
Dortmund are 2-0 cu Sporting! A inscris Weigl!

22:29 18 Oct
GOOOOL Sevilla! 1-0 la Zagreb! Nasri a marcat!

22:24 18 Oct
Real Madrid inscrie din nou, desi Legia a avut momente bune si o ratare importanta la poarta lui Navas! Asensio face 3-1 cu un sut de la 15 metri, din prima, dupa assist-ul lui Cristiano Ronaldo!

22:19 18 Oct
Si la Leverkusen fanii au sarbatorit la meciul cu Tottenham. Coregrafia a avut un mesaj in cinstea celor 30 de ani de fotbal european pe care Bayer ii implineste in 2016.
22:17 18 Oct
3 goluri in 6 minute la Madrid! Radovic a inscris pentru Legia, din penalty!

22:14 18 Oct
In minutul 20, ajutat de o deviere, Marcelo inscrie! 2-0!

22:13 18 Oct
Golul lui Bale prin care Real a facut 1-0 cu Legia!

22:10 18 Oct
SUPER MECI pe Bernabeu! Radovic inscrie din penalty dupa numai doua minute! Este 2-1 pentru Real! S-au marcat 3 goluri in 6 minute!

22:05 18 Oct
GOOOOL REAL! 2-0!

22:02 18 Oct
Trec 16 minute pentru primul gol al lui Real Madrid! Gareth Bale inscrie! Real 1-0 Legia!

Aubameyang 9 goluri in ultimele 9 jocuri pentru Dortmund!

22:00 18 Oct
Si Brugge a marcat cu Porto!

21:59 18 Oct
Borussia Dortmund inscrie primul gol al serii in Liga! Aubameyang a marcat pe terenul lui Sporting!

21:57 18 Oct
Fernando Ricksen e invitatul special de la Real - Legia. Fostul jucator al lui Rangers a fost diagnosticat cu o boala degenerativa anul trecut.

21:04 18 Oct
Echipa de start a lui Real pentru Legia! Meciul incepe la 21:45 pe PRO TV!
21:03 18 Oct
Bayer Leverkusen face tot posibilul ca suporterii lui Tottenham sa se simta ca acasa in seara asta. :)

11:41 18 Oct
Cristiano Ronaldo a pus internetul pe jar cu o imagine postata pe Instagram. Portughezul si-a etalat noul Lamborghini Aventador si a fost ironizat pe diferite retele de socializare.

Bom dia ????

A photo posted by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

10:24 18 Oct
Chicharito, la Real!

Real Madrid pregateste un transfer surpriza in pauza de iarna. Zinedine Zidane i-a propus lui Chicharito Hernandez sa revina pe Bernabeu, scrie cotidianul AS. Hernandez a fost imprumutat de Manchester United in sezonul 2014-2015 la Real, cand a reusit 9 goluri in 33 de partide, majoritatea din ele din postura de rezerva. Hernandez a plecat apoi la Bayer Leverkusen, pentru care a marcat 33 de goluri in 49 de partide, o performanta importanta, remarcata de cei de la Real. AS scrie ca si jucatorul ar fi dispus sa revina pe Bernabeu, acolo unde Real Madrid cauta o solutie pentru atac. Benzema nu trece printr-o perioada buna si risca sa-si piarda locul din echipa.
10:23 18 Oct