Basaksehir - PSG, LIVE TEXT de la ora 19:55 | SOCUL ZILEI, Juventus - Barcelona, este LIVE de la ora 22:00 | Programul complet al zilei in Champions League

uefa champions league Grupe
Live Blog
CHAMPIONS LEAGUE
Data publicarii: Miercuri 28 Octombrie 2020, 15:54
Data actualizarii: Miercuri 28 Octombrie 2020, 16:22

Urmarim si comentam impreuna toate meciurile din UEFA Champions League pe www.sport.ro si Facebook.com/sport.ro.

22:22 27 Oct

Ferran Torres pare de neoprit in acest sezon. :D

22:19 27 Oct

OLYMPIQUE MARSEILLE 0-1 MANCHESTER CITY

Min. 18: GOOOL Manchester City!
Torres a dus-o pe City in avantaj dupa o pasa perfecta a lui De Bruyne.

22:17 27 Oct

Golul lui Kimmich are sanse mari sa fie cea mai frumoasa reusita a serii! <3

22:15 27 Oct

Vieira tocmai a marcat primul sau in Champions League. :)

22:13 27 Oct

FC PORTO 1-0 OLYMPIACOS

Min. 12: GOOOL FC Porto!
Vieira deschide scorul cu un sut pe jos.

22:00 27 Oct

Au inceput celelalte 6 partide ale zilei. :) La ce meci va uitati?

Min. 79: GOOOL Bayern Munchen!
Kimmich i-a readus pe nemti in avantaj cu o superexecutie din afara careului.

21:27 27 Oct

Rusii au sarbatorit golul egalizator ca pe o victorie. :)

21:24 27 Oct

LOKOMOTIV MOSCOVA 1-1 BAYERN MUNCHEN

Min. 70: GOOOL Lokomotiv Moscova!
Miranchuk a restabilit egalitatea reusind sa-l invinga pe Neuer.

20:48 27 Oct
S-a incheiat prima repriza a celor doua partide care au deschis a doua etapa a grupelor Champions League. Rezultatele dupa 45 de minute:

20:32 27 Oct

Goretzka pare hotarat sa fie unul dintre principalii marcatori ai echipei in acest sezon. :)

20:10 27 Oct
LOKOMOTIV MOSCOVA 0-1 BAYERN MUNCHEN

Min. 13: GOOOL Bayern Munchen!
Goretzka a deschis scorul, inscriind cu capul dupa o pasa perfecta a lui Pavard.

19:55 27 Oct

Au inceput primele meciuri ale serii! :) Cine castiga?

19:00 27 Oct
LOKOMOTIV MOSCOVA - BAYERN MUNCHEN

18:58 27 Oct

SAHTIOR DONETK - INTER

08:57 27 Oct
UEFA Champions League revine, la doar o saptamana, cu runda a doua din faza grupelor.

Seara incepe cu duelurile Lokomotiv Moscova - Bayern si Sahtior - Inter, programate de la ora 19:55.

Bayern Munchen este lider in Grupa A, dupa ce s-a impus in prima runda cu 4-0 in fata lui Atletico Madrid.

La centrul partidei lui Bayern Munchen va fi arbitrul roman Istvan Kovacs. Acesta va fi ajutat de asistentii Vasile Marinescu si Ovidiu Artene, iar rezerva va fi Marius Avram.

Golgheterul Robert Lewandowski este in cautarea primului gol din acest sezon, dupa ce in runda precendenta din Bundesliga a reusit un hattrick.

Atacantul polonez a inscris deja 10 goluri in primele 5 etape din campionatul Germaniei.

Tot in Grupa A, la duelul Atletico Madrid - Salzburg, programat de la 22:00, va fi la centru romanul Ovidiu Hategan. Acesta va fi ajutat de asistentii Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe, in timp ce al patrulea oficial va fi italianul Fabio Maresca.

Hategan este deja la al doilea meci pe care il arbitreaza in acest sezon in grupele Champions League, dupa ce etapa precedenta a fost la centrul duelului Dinamo Kiev 0-2 Juventus.

Toate duelurile zilei din grupele Champions League:

Back: La prima pagina «
  • Lokomotiv Moscova - Bayern, LIVE TEXT, de la 19:55 | De la 22:00, Monchengladbach - Real Madrid si Liverpool Midtjtylland | Toate duelurile zilei din Champions League