Echipele din Spania, specialitatea nemtilor! Atletico, DISTRUSA in deplasarea de la Munchen: Bayern 4-0 Atletico | Victorie URIASA pentru Sahtior in deplasarea din Madrid: Real 2-3 Sahtior

uefa champions league Champions League Mircea Lucescu Grupe ACUM Bayern 2-0 Atletico si Ajax 0-1 Liverpool | Inscrie si Goretzka cu un sut puternic! | Victorie URIASA pentru Sahtior in deplasarea de la Madrid: Real 2-3 Sahtior
Live Blog
CHAMPIONS LEAGUE
Data publicarii: Miercuri 21 Octombrie 2020, 22:22
Data actualizarii: Joi 22 Octombrie 2020, 00:00

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din Champions League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

20:29 21 Oct

MIN. 29: GOOOOOOOL SAHTIOR! Tete deschide scorul cu un sut direct in poarta lui Courtois care nu poate face nimic!

20:27 21 Oct
GOOOOOL LOKOMOTIV MOSCOVA! Eder deschide scorul cu o lovitura de cap din centrarea lui Zehemaletidniov venita din corner!

00:23 21 Oct
PSG a pierdut meciul serii din Champions League in fata lui Manchester United, 1-2, in timp ce Lazio s-a impus acasa contra lui Dortmund, 3-1, in meciul-surpriza al zilei. Rennes si Krasnodar, debutante in Liga, au facut 1-1 in Franta, in timp ce Barcelona a trecut peste campiona Ungariei, Ferencvaros: 5-1!

Maghiarii au avut insa mai multe ocazii de a marca, inclusiv cand scorul era 0-0, in prima jumatate de ora a meciului. Echipa lui Rebrov a rezistat 27 de minute fara gol primit pe Camp Nou.

Semifinalista in editia trecuta, Leipzig n-a avut emotii in fata campioanei din Turcia, Istanbul BB, de care a trecut cu 2-0. Show-ul ofensiv asteptat la Chelsea-Sevilla n-a avut loc. S-a terminat 0-0 pe Stamford Bridge.

00:16 21 Oct
Rezultatele complete si marcatorii din Champions League:

23:44 20 Oct
BARCELONA 5-1 FERENCVAROS

Min. 89: GOOOL Barcelona! Dembele si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor dupa o pasa perfecta a lui Messi.

23:42 20 Oct
PSG 1-2 MANCHESTER UNITED

Min. 87: GOOOL Manchester United! Marcus Rashford ii duce pe englezi in avantaj in ultimele minute ale partidei de la Paris dupa un assist al lui Pogba.

23:37 20 Oct
BARCELONA 4-1 FERENCVAROS

Min. 82: GOOOL Barcelona! Pedri inscrie la debutul in Champions League cu un sut pe jos, din fata portii.

23:31 20 Oct
LAZIO 3-1 BORUSSIA DORTMUND

Min. 76: GOOOL Lazio! Jean Akpa Akpro inscrie in poarta germanilor dupa un assist al lui Immobile.

23:29 20 Oct

Haaland a ajuns la 11 goluri in primele lui 9 meciuri din Champions League.

23:26 20 Oct
LAZIO 2-1 BORUSSIA DORTMUND

Min. 71: GOOOL Borussia Dortmund! Erling Haaland inscrie primul gol al nemtilor in grupele Champions League dupa un sut invincibil.

Golul reusit de Kharatin in poarta lui Neto este primul al ungurilor in Champions League dupa 25 de ani.

23:25 20 Oct
BARCELONA 3-1 FERENCVAROS

Min. 69: GOOOL Ferencvaros! Kharatin a micsorat diferenta cu un gol inscris dintr-o lovitura de la 11 metri. Pique a realizat un fault in careu pentru care a vazut si cartonasul rosu.
23:14 20 Oct
RENNES 1-1 KRASNODAR

Min. 59: GOOOL Krasnodar! Cristian Ramirez isi depaseste adversarii si suteaza magnific de la marginea careului.
23:11 20 Oct
RENNES 1-0 KRASNODAR

Min. 55: GOOOL Rennes! Sehrou Guirassy deschide scorul dintr-o lovitura de la 11 metri.

23:10 20 Oct
PSG 1-1 MANCHESTER UNITED

Min. 55: GOOOL PSG! Martial inscrie in propria poarta si restabileste egalitatea.

23:07 20 Oct
BARCELONA 3-0 FERENCVAROS

Min. 52: GOOOL Barcelona! Coutinho isi trece numele pe tabela dupa un sut pe jos. Assist-ul ii apartine lui Fati.

22:55 20 Oct

Messi a ajuns la un numar impresionant de goluri in grupele Champions League. :O

Si nici Ansu Fati nu se lasa mai prejos! Tanarul spaniol a intrat in istorie fiind singurul jucator mai tanar de 18 ani care a reusit doua goluri in cea mai importanta competitie intercluburi din Europa.

22:47 20 Oct

Prima repriza este gata! :D

Cine castiga in aceasta seara?

22:42 20 Oct
BARCELONA 2-0 FERENCVAROS

Min. 42: GOOOL Barcelona! Ansu Fati mareste avantajul cu un sut precis, pe jos, dupa o pasa perfecta a lui de Jong.

22:27 20 Oct
BARCELONA 1-0 FERENCVAROS

Min. 27: GOOOL Barcelona! Messi deschide scorul pe Camp Nou, dintr-o lovitura de la 11 metri.

22:25 20 Oct

Bruno Fernandes a ajuns la 11 goluri de la 11 metri pentru "diavolii rosii". :)

22:24 20 Oct
PSG 0-1 MANCHESTER UNITED

Min. 22: GOOOL Manchester United! Bruno Fernandes a deschis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri. Fotbalistul a executat penalty-ul de doua ori, arbitrul hotarand ca lovitura trebuie repetata.

22:23 20 Oct
LAZIO 2-0 BORUSSIA DORTMUND

Min. 23: GOOOL Lazio! Luiz Felipe mareste diferenta cu un gol inscris cu capul la vinclu.

22:21 20 Oct

Angelino e 'pe val' la Leipzig. :D

22:20 20 Oct
RB LEIPZIG 2-0 BASAKSEHIR

Min. 20: GOOOL RB Leipzig! Angelino a reusit dubla in doar 4 minute, trimitand un sut puternic pe mijlocul portii.

22:16 20 Oct
RB LEIPZIG 1-0 BASAKSEHIR

Min. 16: GOOOL RB Leipzig! Angelino a deschis scorul cu un sut pe langa portarul turcilor.

22:10 20 Oct

Golgeterul din sezonul trecut de Serie A a inceput in forta faza grupelor Champions League. :)

22:06 20 Oct
LAZIO 1-0 BORUSSIA DORTMUND

Min. 6: GOOOL Lazio! Ciro Immobile deschide scorul in fata Borussiei Dortmund cu un sut superb in dreapta portarului.

21:49 20 Oct

Primele doua partide ale zilei au ajuns la final. Juventus a trecut de Dinamo Kiev gratie dublei lui Morata, iar Club Brugge a castigat in prelungiri.

21:47 20 Oct
GOOOL Club Brugge! Charles de Ketelaere a adus victoria belgienilor in al treilea minut de prelungiri.

21:35 20 Oct

GOOOL Juventus! Alvaro Morata a reusit dubla, inscriind cu capul din fata portii.

21:29 20 Oct
GOOOL Zenit! Dejan Lovren a restabilit egalitatea, cu putin ajutor din partea portarului Horvath, golul fiind trecut in contul portarului belgienilor.

21:17 20 Oct

GOOOL Club Brugge! Emmanuel Dennis a preluat o minge respinsa in careu si a trimis-o pe jos, in partea stanga a portii, ducandu-si echipa in avantaj.

21:00 20 Oct
GOOOL Juventus! Alvaro Morata a deschis scorul la Kiev in startul reprizei secunde, preluand balonul dupa o respingere gresita a portarului gazdelor.

20:45 20 Oct

S-a incheiat prima repriza in primele doua partide din grupele Champions League:

09:02 20 Oct
UEFA Champions League revine astazi cu un nou sezon fantastic. Faza grupelor debuteaza cu meciul unui roman. Mircea Lucescu si Dinamo Kiev vor primi vizita campioanei din Italia, Juventus Torino, duel care va marca doua debuturi. Primul meci al lui Andrea Pirlo din Champions League in postura de antrenor, si primul meci din faza grupelor pentru Mircea Lucescu, din postura de antrenor al lui Dinamo Kiev.

Lucescu il debuta pe fotbalistul Pirlo la Brescia, in urma cu 25 de ani, cand fostul mare mijlocas din nationala Italiei avea doar 16 ani:

"Cum era el in adolescenta la Brescia? Incredibil, matur. Matur cum e si acum. Imi amintesc ca m-am dus la Viareggio sa ma uit la un meci si m-am dus acasa cu el in masina. Am avut timp sa vorbim doua ore. Mi-am dat seama ca era un tip foarte echilibrat. Pe langa faptul ca a fost un jucator foarte creativ, el era si genul care organizeaza jocul, care este o abilitate in plus. Asta l-a ajutat foarte mult sa devina ceea ce este astazi, antrenorul unei echipe minunate precum Juventus.

M-a numit 'maestru'? Ma face mandru. Trebuie sa-i multumesc! Sper sa aiba o cariera grozava ca antrenor", a spus Mircea Lucescu la conferinta de presa, potrivit UEFA.com.

Meciul serii in grupele Champions League este reprezentat de duelul PSG - Manchester United, care va incepe de la 22:00.

Ambele echipe au probleme cu accidentatii. PSG nu se va putea baza pe Bernat, Icardi, Kehrer, Paredes, Pereira si Veratti, in timp ce Draxler si Marquinos sunt incerti, iar la Manchester United va lipsiu capitanul Maguire, Jones, Greenwwod si Cavani, atacantul uruguayan nefiind inca pregatit din punct de vedere fizic.

PSG traverseaza o forma buna in Ligue 1, unde a reusit sa castige ultimele 5 meciuri cu un golaveraj de 16:1. De partea cealalta, Manchester United a reusit sa revina dupa uilinta cu Tottenham din urma cu doua etape in Premier League, cand a fost invinsa de Mourinho cu 6-1. Etapa trecuta, Solskjaer s-a impus pe terenul lui Newcastle cu 4-1 si spera sa obtina un rezultat pozitiv pe Parc des Princes.

PSG si Manchester United s-au intalnit in optimile de finala din Champions League, in urma cu doua sezoane. PSG se impunea atunci la Manchester cu 2-0, urmand sa piarda pe teren propriu cu 3-1.

Toate meciurile zilei din Champions League:

Next: 3. Vezi urmatoarea pagina »
  • Fotbalul spectacol revine! Maestrul Lucescu, fata in fata cu ucenicul Pirlo in Dinamo Kiev - Juventus, de la 19:55 | De la 22:00, Barcelona - Ferencvaros, PSG - Manchester United si Lazio - Dortmund
300x250
Emmanuel Macron: Europa ar putea muri. Trebuie să arate că nu este niciodată vasală Statelor Unite