Atentie, IMAGINI CARE VA POT AFECTA EMOTIONAL! Scene teribile in Romania: atacantul Forestei, LESINAT dupa un atac de K1 al portarului! VIDEO

Data publicarii: Duminica 03 Noiembrie 2019, 16:04
Data actualizarii: Duminica 03 Noiembrie 2019, 20:08

Liderul autoritar din Seria 1 a diviziei C, Aerostar Bacau, a pierdut azi primul meci al sezonului!

Dupa 10 victorii in 10 meciuri, Aerostar a cedat azi primele puncte! A pierdut cu 1-0 pe terenul Forestei Suceava.

Meciul a fost tensionat pe intreaga lui durata. In repriza a doua au fost emotii mari cu atacantul Alex Marin, chiar marcatorul singurului gol al derby-ului! Varful a fost lovit de portarul lui Aerostar si a ramas intins pe gazon! Axinte si-a dat seama cat de rau a fost impactul si a renuntat rapid la manusi pentru a-i da primul ajutor adversarului sau. Meciul a fost intrerupt aproape un sfert de ora, timp in care medicii de pe ambulanta i-au acordat ingrijiri lui Marin.

Chiar daca initial arbitrul partidei n-a parut impresionat de incident, dupa ce Marin a parasit terenul in salvare a scos totusi cartonasul rosu din buzunar si l-a trimis la vestiare pe Axinte.

Sursa video: SportSv.ro