Real Madrid tine pasul cu Barcelona si ameninta primul loc din La Liga! Revenire cu victorie in meciul cu Eibar, 3-1! | Schalke, remiza pe teren propriu cu Leverkusen, 1-1

Fotbal extern 20:30 LIVE Real Madrid - Eibar | Victoria, singura optiune pentru Zidane in lupta la titlu! Atac GALACTIC cu Hazard si Benzema
Live Blog
Fotbal > Coronavirus
Data publicarii: Duminica 14 Iunie 2020, 20:00
Data actualizarii: Luni 15 Iunie 2020, 01:07

AICI AI TOT CE SE INTAMPLA IN MARILE CAMPIONATE ALE EUROPEI!

00:05 13 Jun
Se termina Juventus - Milan!!! Juve profita de regula golului in deplasare si merge in finala Cupei Italiei, care se joaca la Roma!!! 0-0 la Torino, dupa 1-1 in turul de la Milano - sunt scorurile care o duc pe Juventus in lupta pentru trofeu!
23:58 12 Jun
Moment istoric in istoria lui Juve: a fost facuta a 4-a schimbare in timpul regulamentar. :)

23:54 12 Jun
Derby-ul local dintre Valencia si Levante e indecis la pauza!

23:49 12 Jun
Dubla lui Dani Olmo i-a adus victoria lui Leipzig la Hoffenheim.

23:18 12 Jun
0-0 dupa 45 de minute in Juventus - Milan!

22:47 12 Jun
Granada a invins-o pe Getafe cu 2-1 in primul meci al zilei din La Liga!

22:35 12 Jun
La cateva secunde distanta de momentul penalty-ului ratat, Rebic de la Milan a vazut rosu direct pentru un fault de o duritate extrema asupra lui Danilo! VEZI AICI FAZA!
22:25 12 Jun
Penalty RATAT Ronaldo!!! In minutul 16, Cristiano a nimerit bara de la 11 metri!

21:58 12 Jun
JUVE - MILAN: Ambele echipe au avut pe tricourile de la incalzire mesaje care sustin lupta impotriva rasismului.

21:57 12 Jun
Mesajul lui Ronaldo inainte de plecarea la stadion:

21:54 12 Jun
Cu Lung si Sapunaru titulari, Kayserispor e la egalitate dupa 45 de minute cu Fenerbahce! Kayseri e ultima in Turcia.

21:52 12 Jun
Leipzig are 2-0 din minutul 11 in deplasarea cu Hoffenheim!

21:40 12 Jun
Echipa de start a lui AC Milan:

21:36 12 Jun
Jucatorii lui Juve sunt la incalzire!

21:35 12 Jun
Cristiano Ronaldo e titular in returul semifinalelor Cupei Italiei, cu Milan!

16:23 12 Jun

La Liga se afla la prima etapa post pandemie, iar joi s-a disputat si primul meci. Sevilla a invins-o pe Betis cu 2-0 si si-a consolidat pozitia a treia. Barcelona si Rea Madrid intra si ele in scena, in primul meci dupa trei luni de pauza.

In Germania, lucrurile sunt clare. Cu 4 etape inainte de final, Bayern Munchen are 7 puncte avans in fruntea clsamentului si mai are nevoie de doar doua victorii pentru a fi matematic campioana. Lupta cea mare se da pentru locurile de Champions League si la retrogradare.

Mallorca - Barcelona

Echipa lui Quique Setien lupta de la distanta cu Real Madrid. Catalanii au 2 puncte avans in fruntea clasamentului si joaca cu echipa de pe locul 18 pentru a-si mari avansul. Mallorca are doar doua victorii in ultimele 8 meciuri, iar Barcelona porneste clar favorita. Chiar daca se joaca fara spectatori, toti fanii catalanilor asteapta sa vada in ce forma este echipa dupa pauza de trei luni si cum va reactiona Messi dupa accidentarea usoara suferita la antrenamente.

Real Madrid- Eibar

Real va juca cu Eibar, duminica de la ora 20:30. Elevii lui Zidane vor trebui sa joace meciurile de acasa pe arena Alfredo Di Stefano, dupa ce Santiago bernabeu a intrat in renovare. Madrilenii continua cursa de urmarire a Barcelonei. Jovic si Nacho sunt indisponibili dupa accidentarile suferite, insa Real nu isi face probleme. Eibar e la doar 2 puncte de zona retrogradarii cu 11 etape ramase.

Dusseldorf - Dortmund

Borussia Dortmund joaca in deplasare la echipa de pe locul 16. Haaland si compania sunt fara sperante in ceea ce priveste titlul, insa lupta sa ramana pe pozitia secunda. Dupa ce in primele meciuri, Haaland a rupt plasele, atacantul nu se mai regaseste dupa mica accidentare de la genunchi din meciul cu Bayern de acum doua etape. Dusseldorf este amenintata de retrogradare si are una din ultimele sanse pentru a demonstra ca merita sa ramana in Bundesliga.

Bayern Munchen - Monchengladbach

Bayern Munchen se pregateste sa sarbatoreasca un nou titlu, dar are un meci extrem de dificil in aceasta etapa. Gladbach se lupta sa ramana in primele 4 si sa joace in editia de Liga Campionilor din sezonul viitor. Bayern are mai multi absenti importanti, printre care si Robert Lewandoski. Chiar daca pierde acest meci, pentru Bayern este aproape imposibil sa mai rateze titlu.