Inter 5-0 Sahtior | MASACRU in 10 minute: Lautaro si Lukaku au bombardat-o pe Sahtior! Sevilla - Inter in finala Europa League!

Europa League FC Sevilla Inter Milano Manchester United Sahtior Donetk Europa League
Live Blog
Europa League
Data publicarii: Luni 17 August 2020, 21:17
Data actualizarii: Luni 17 August 2020, 23:55

Urmarim si comentam impreuna meciurile din semifinalele Europa League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

22:49 16 Aug

Pauza in Cologne. Cele doua echipe sunt la egalitate, 1-1, dupa primele 45 de minute.

22:47 16 Aug

Rashford a ratat ultima ocazie importanta a primei reprize. El a intarziat sa suteze, iar mingea i-a fost furata in careu de un adversar.

22:33 16 Aug
Martial si-ar fi putut duce echipa in avantaj in minutul 33, insa sutul sau a trecut peste poarta lui Bounou.
22:27 16 Aug

GOOOL Sevilla! Ocampos profita de o gafa uriasa a fundasilor lui United si ii trimite o minge in careu lui Suso, care finalizeaza cu un sut pe deasupra lui De Gea.

22:14 16 Aug

Manchester United rateaza o ocazie uriasa in minutul 13. Fred incearca sa majoreze scorul din interiorul careului, insa sutul sau nu reuseste sa ajunga in poarta.

22:10 16 Aug

Reusita lui Bruno Fernandes se adauga unei serii impresionante...

22:08 16 Aug

GOOOL Manchester United! Bruno Fernandes a inscris dintr-un penalty executat impecabil.

Arbitrul a dat lovitura de la 11 metri dupa un fault dur asupra lui Rashford.

21:59 16 Aug
A inceput meciul! Cine castiga biletele pentru finala?

21:43 16 Aug
Stadionul din Cologne este pregatit pentru meci! :D

21:10 16 Aug
SEVILLA - MANCHESTER UNITED

Echipele de start:

20:54 16 Aug
Se implinesc 17 ani de cand Cristiano Ronaldo a debutat la Manchester United. Cum ar fi fost daca englezii l-ar mai fi avut pe superstarul portughez in echipa? :)

14:01 16 Aug
Bruno Fernandes este golgheterul competitiei cu 7 goluri in 9 meciuri! Inscrie si diseara?
Un mic preview al meciului de diseara :)
14:00 16 Aug
Interventie incredibila pentru Yassine Bonou!
13:59 16 Aug
Ever Banega, maestrul de la mijloc! :)
13:57 16 Aug
Harry Mcguire si o interventie incredibila prin care si-a salvat echipa!
13:55 16 Aug
Super prestatie pentru Anthony Martial in meciul cu Copenhaga! Se prezinta la fel si diseara? :)
13:50 16 Aug

Sevilla, echipa-record la capitolul trofee in Europa League se lupta pentru a-si trece in palmares inca un trofeu. Ibericii au trecut de CFR Cluj in saisprezecimile Europa League, insa fara sa obtina o victorie in fata romanilor. Ulterior au mai eliminat echipe precum AS Roma si Wolverhampton.

De cealalta parte, Manchester United are in palmares troefeul Europa League din sezonul 2016/2017, atunci cand a invins-o pe Ajax in finala. 'Diavolii rosii' au ajuns pana in semifinala trecand de echipe precum Club Brugge, LASK Linz si FC Copenhaga.

Cele doua s-au intalnit in sezonul 2016/2017 in saisprezecimile Champions League, acolo unde spaniolii au invins in retur dupa 0-0 in meciul tur si s-au calificat mai departe.

Back: La prima pagina «
  • Sevilla - Manchester United, LIVE TEXT de la 22:00 | Duel de FOC in prima semifinala din Europa League! Se indreapta spaniolii spre un nou trofeu?
300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”